Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetünk az elhízás...

Mit tehetünk az elhízás ellen? 15/l

Figyelt kérdés
Én egy átlagos testsúllyal/alakkal rendelkező gyerek vagyok, nem kövér, de nem is vékony. Viszont sajnos nem sok korombeli mondhatja ezt el magáról. Elborzaszt a sok kövér/egészségtelen/lusta ember látványa. Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy szerintetek mit lehetne tenni az egészségünkért/túlsúly ellen? Ti mire figyeltek oda táplálkozás/mozgás terén? Milyenek az étkezési szokásaitok? Miket esztek, miket nem? Hányszor egy nap? Mennyit mozogtok?

2016. júl. 21. 13:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet, hogy sok kérdés :D De úgy nagyjából ezek érdekelnének, hogy akit picit is érdekel az egészsége, mit tesz annak érdekében, hogy megőrizze.
2016. júl. 21. 13:37
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én eszek zöldséget is a kolbász és a szalonna mellé.
2016. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eljárok edzeni hetente 5-6 alkalommal, illetve figyelek, hogy mit eszek. Nagyjából figyelek a makrókra, igyekszem fejlődni, izmosodni. :)
2016. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is túlsúlyos voltam, genetika, szar kaják és lustaság eredményeként. Aztán lefogytam, amit azóta is tartok. Nem iszom cukros, szénsavas üdítőket, szinte csak zöldteát és vizet, néha gyümölcsleveket. Átlagosan 1500-2000 kalóriát eszem egy nap, zömében egészséges ételekből, persze becsúszik egy-két süti meg fagyi, főleg így nyáron. A makrókra nem figyelek annyira, hogy számolgassam, igyekszem minen étkezésembe fehérjét és szénhidrátot is beleilleszteni, több-kevesebb sikerrel. Ha éhes vagyok, bekapok valamit, pl. magvakat vagy iszom egy teát. Naponta 4-szer vagy 5-ször étkezem. Hetente sajnos most kevés alkalommal mozgom, van, hogy egyáltalán nem (tudom, tudom...) de elhatároztam magam, hogy az egy hét múlva lévő költözés után minél többet leszek majd a szabadban és újra jógázni fogok napi szinten, mint egy pár hete. Nincs olyan étel, amit tiltok magamtól, csupán mindent moderálok, nem eszem minden második nap sütit meg lasagne-t, de hetente egyszer-kétszer belefér valami finom, amit kívánok. Egyébként meg minden étkezésem kedvemre való, finom és többnyire laktató is. Nekem belefér a fehérkenyér, a gabonapehely és még a rántott hús is, ma ebédre bolognait ettem pulykahúsból. Nem versenyre készülök, csak átlag ember vagyok :) Amire nagyon odafigyelek, hogy pontosan tudjam, mit viszek a szervezetembe. Ha lasagne-t kívánok, beszerzem a paradicsomszószt, darálthúst, tésztát, majd összeütök egy húsos, hagymás paradicsomos ragut meg egy jó kis besamel mártást, lereszelem a sajtot és rétegezem ahelyett, hogy előre elkészült vagy porból készülő verzióját enném.
2016. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez speciel egyénfüggő, de nekem a kevés szénhidrát, sok zsír, elegendő fehérje s napi 2 étkezés jön be :) Plusz mozgok valamicskét, de speciel mozgás nélkül fogytam 20 kilót. Nagyon nehezen hízom, de iszonyatosan könnyen és nagyon túl tudom enni magam, már kalóriaegyenlegben enni is nagy önmegtartóztatást igényel.

Alapvetően tojást, zöldséget, olajos magvakat, zsírt eszem, sok mást is, de azokból általában nagyon keveset (gyümölcsszezonban azért gyümölcs is van rendesen). Jó összetételű, szénhidrátszegény édesség (általában süti) szinte mindennap legalább egyszer, de ilyenkor ez az étkezésem szinte teljes egésze, különben sok lenne. (A párom sokkal több édességet eszik, én még szolid vagyok :D) Ez utóbbit lelkileg nem tartom teljesen egészségesnek, de ez még nem olyan hatalmas motiváció, szeretem a sütit :)

2016. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerencsés alkat vagyok, bármit ehetek, nem hízok, de ettől függetlenül sokat mozgok, és nem pl nem iszom semmilyen üditőitalt, chipseket csak vizet, teát, és minden nap eszem gyümölcsöt, zöldségfélét. Félkész és készételeket sem veszünk, házikaja van.
2016. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire érdekel a téma, beszélgethetünk e-mailben is, vagy videochat. Ha írsz privit megadom a mail címemet
2016. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérhettél volna nemet és életkort is a kommentek mellé, hogy tudnánk kinek mennyi tapasztalata van
2016. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Főként olyan ételeket eszem, amiket én készítek, így tudom, mi van bennük. Nem eszek gabonákat, tejterméket, étolajat, cukrot, krumplit. Húst, tojást, zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magokat igen. Ötször eszek egy nap, ebből az ebéd és a vacsora legtöbbször főtt étel, levest minden nap eszek. Nem eszek sokat, de ennyi pont elég, nem szoktam éhezni. Szedek pár étrendkiegészítőt, gyógyteákat és vizet iszom. Minden nap tornázok egy kicsit, amennyire jut időm munka és gyerekek mellett, emellett igyekszem minél többet mozogni (gyaloglás, lépcsőzés stb.). Ez nem sok, de talán később több is belefér majd a napomba.

Tényleg sok az elhízott ember, aminek szerintem leginkább a silány, tápanyagban szegény ételek, a cukor és pékáru mértéktelen fogyasztása az oka. A legtöbb ember az ételeit csak az élvezeti érték alapján választja ki, úgy vannak vele, hogy ami (szerintük) finom, az a jó. Az ízlésük eltorzul a sok műkajától, sok ember felnőttként is rettentően finnyás, nem eszi meg a májat, a spenótot/sóskát, a savanyú gyümölcsöket csak elvétve, rettentő sok cukor társaságában... A közétkeztetés minősége csapnivaló, és gyerekek esetében szinte kikerülhetetlen, aztán otthon kérdés, hogy kapnak-e valami tápláló ételt, és ha igen, hajlandóak-e megenni.

2016. júl. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért attól, hogy valaki nem eszi meg a májat és a spenótot, szerintem ne nevezzük már finnyásnak... Ugyanúgy, ahogy téged se nevezünk finnyásnak, amiért nem eszel tejterméket.
2016. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!