Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny vagyok. Miért...

Laktózérzékeny vagyok. Miért van a laktózmentes tejtől is hasmenésem?

Figyelt kérdés
Kivizsgáláson nem voltam. Kb 1 hónapja jöttem rá, hogy a tejtermékektől vagyok rosszul, de a laktózmentes tejtől is ugyanazok a tünetek jönnek elő. A mill and joy tabletta se segít sokat..

2016. aug. 2. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A tejfehérjére is lehetsz érzékeny, ebben az esetben semmilyen tejterméket nem kellene fogyasztanod.
2016. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, valószínűleg tejfehérje allergia.

Kislányomnak úgy mutatták ki, hogy a laktóz vizsgálat negatív lett, ezután laktózmentes tejet kellett neki adni és mivel ment a hasa, bizonyítást nyert, hogy tejfehérje allergia.

2016. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A tejfehérje allergiás érzékeny a laktózra is, nem? Akkor nem kellene a laktózintolerancia tesztnek kimutatnia?

A tejfehérje allergia felnőtt korban is kialakulhat? És minden kórházban csinálnak tesztet?

2016. aug. 5. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jár kéz a kézben a kettő. Lehet valaki tejfehérje allergiás laktózérzékenység nélkül, és fordítva.

Alapvetően jó, ha kitapasztalod magadnak, hogy milyen tejterméket tudsz fogyasztani és milyet nem, de nem helyettesíti a rendes kivizsgálást. Szerintem mindenképpen érdemes elmenned orvoshoz, ha van ilyen gyanúd.

Nem annyira nagyon speciális dolog, ezért ha jól tudom a legtöbb helyen megoldható a kivizsgálás.

2016. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen laktóz tartalmú tejterméket ehet az aki tejfehérje érzékeny?
2016. aug. 9. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmilyet sajnos, mivel minden tejtermék tartalmaz tejfehérjét, és sok más egyéb élelmiszer is.

Vannak azonban különböző növényi tejek (rizstej, mandulatej, kókusztej... stb.) és ezekből készült termékek amiket viszont nyugodtan lehet ilyenkor is fogyasztani.

2016. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért írtam korábban (4-es és 6-os voltam) hogy nem jár kéz a kézben a kettő, mert pl.: sok gyógyszer tartalmaz segédanyagként laktózt, ami a csak tejfehérje allergiás betegekre nem hat károsan.

Viszont tényleg együtt is előfordulhat a kettő, ezért érdemes lehet orvossal utánajárni a dolgoknak.

2016. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!