Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérje por hizlal?

András68 kérdése:

Fehérje por hizlal?

Figyelt kérdés

Nehéz fizikai munkát végzek,lépcsőzés,nehéz tárgyak mozgatása,stb.30 kg súlyfelesleggel fogyni szeretnék de az erőmből nem szeretnék veszíteni.Ha este nem eszek akkor aludni nem tudok.

Szóval a mozgás kizárva ,mert én aztán mozgok!


2016. aug. 7. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Csak segít kiegészíteni a fehérjebeviteled, ha ételből nem viszel be eleget, és mellette minimális egyéb kalóriát tartalmaz. Nyugodtan ehetsz este is, csak nem kell szétzabálni magad rengeteg kalóriával. Végül a fogyás a napi kalóriamérlegeden fog múlni leginkább, nem azon, hogy mit és mikor eszel.
2016. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kalóriatöbblet hizlal. Általánosságban a fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag, inkább segíthet fogyáskor, de ugye, fehérje mindig kell, akármit csinálsz, nem opció. Hogy minőségi fehérjeporból jön egy része vagy valami minőségi táplálékból, az pont nem számít semmit.

Miért ne ennél este? Kalóriadeficitre van szükséged, nem esti koplalásra...

Az erő, gondolom, ember-, illetve étrendfüggő fogyáskor. Jó étrend mellett én nem veszek észre erőcsökkenést szálkásításkor, bár az én tapasztalataim nem olyan nagyok és az aktivitásom is kisebb, mint a tied. S nem is vagyunk egyformák, nekem pl. nő az energiám, ha lecsökkentem a szénhidrátot, viszont zsírt eleget eszem.

Ki kell tapasztalni, mennyi s milyen étrenddel nincs még gondod. Inkább fogyj lassabban, mintsem elerőtlenedj...

2016. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!