Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A BMI indexnek mi értelme?

A BMI indexnek mi értelme?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy magasság és súly arányát számolja szerintem elég furcsán. A BMI idex szerint egy 2 méteres férfi 110 kilóval túlsúlyos. Egy 185 cm magas férfit 90 kilós testsúllyal is túlsúlyosnak tart. Én 180 cm magas vagyok 63 kg 17 évesen és elvileg ez teljesen normális pedig azért vékony vagyok hiába vagyok mellette szálkás.(szerintem simán rámférne kb 10 kiló,de sebaj a BMI jobban tudja :D )
2016. aug. 11. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi értékeiddel a normál érték ALSÓ HATÁRÁN vagy, és még 78 kg-mal is benne lennél a normál értékben. Szóval NEM 10, hanem még 15 kg is símán belefér a normál BMI értékbe.


Ez azért egész más, mint amit te írtál. A BMI NEM EGY súlyértéked jelez megfelelönek, hanem egy tól-ig sávot, amin belül nem minösül az illetö túl soványnak vagy túlsúlyosnak.

Ezek átlagértékek, és éppen ezért tájékoztató értéküek.


Ez az átlag emberekre vonatkozik, akik extrém sok izommal rendelkeznek, azokra nem.

Akik nem komoly sportolók, azoknál igen jó megközelítésben adják meg a normál súlyhatárokat.

2016. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tól-ig vannak az értékek csak példákat írtam magassággal amik szerintem kicsit röhejesek. Vagy milyen embereket mértek meg hogy megállapítsák hogy mettől meddig vannak a helyes értékek,aki egész nap zöldséget eszik? Ha már egy picit izmos valaki szerintem a 185 cm-hez a 90 kiló az abszolút nem sok. Volt egy kajakos osztálytársam ő mondjuk nagyon izmos kb 175 centi 83 kiló,erre kiadja neki a BMI hogy túlsúlyos pedig csak izmos. Vagy a sportolóknak külön csináltak BMI indexre alkalmas mérőeszközt?
2016. aug. 11. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki vékony, szubjektív. Mivel rengeteg a dagadt, könnyebb valakit vékonynak tekinteni, legalábbis a nyugati kultúrákban (Indiában pl biztos nem számítanál annak).

Valójában a test energiafelhasználásának szempontjából a leghatékonyabb, ha a lehető legalacsonyabb tömegű, ami még nem okoz problémát. Ez pedig valóban a 20-as BMI körül van, ezért is számít normálisnak.

2016. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-2 sportot leszámítva (ahol a rövidebb erőkifejtés dominál: súlyemelés, kajak-kenu) egyáltalán nem a 25 feletti BMI a jellemző. Akiknek igazán sokáig kell toppon lenni és nagy állóképességet kíván pl focista, teniszező, kerékpáros) 20 és 25 között van. És ugye azt is tudod, hogy ökölvívásban pl a nevetségesnek tűnő 77 kg-mal a 17-ből a 3. legmagasabb súlycsoportban, a félnehézsúlyban lehet csak indulni.

Akik nem sportolók, csak úgymond "izmosak", azok zabálnak is mint az állat, úgyhogy van ott zsír is dögivel, azért van a 90 kg és túlsúly.

2016. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

185/90 picit izmos embernél azért jelentős felesleget jelent... Szálkásan ez már közelíti a naturál maximumot. Persze a normál ember nem akar igazán szálkás lenni...

De izmosabb embereknél tényleg nem jó, s ott van még millió faktor...

A BMI egy nagyon hozzávetőleges valami, de nem olyan sokat mond szerintem sem. A testzsírszázalék informatívabb, csak azt meg kell kérni. A BMI pedig egyszerűen számítható s az emberek szeretik az egyszerű dolgokat, akkor is, ha kicsit sem pontos. Ez van.

A kalóriaigény tippelése is népszerű, pedig az is nagyon pontatlan, főleg a magasság, súly, életkor, nem alapján, az izomtömeg, testzsírszázalék itt sincs figyelembe véve...

2016. aug. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es tudom a súlycsoportokat 3 èvig 4 èvig bokszoltam. :D Amúgy köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 12. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!