Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom hogy a zabpehely egészsé...

Tudom hogy a zabpehely egészséges, de ha mostantól kezdve minden nap CSAK zabpelyhet ennék az nem lenne káros az egészségemre?

Figyelt kérdés
Anyagi okokból rá kell kényszerülnöm arra hogy az evésen is spóroljak és arra gondoltam hogy csak zabpelyhet ennék minden nap mivel 1 csomag az 200 ft, 1 héten kellene kb. 3-4 csomag ami heti 6-800 ft. Szerintetek nem menne az egészségem rovásásra az egyoldalú táplálkozás?
2016. aug. 13. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, mindenféle hiánybetegséged lépne fel, ha hosszútávon csinálnád, ugyanakkor meg olyan éhes lennél, mint előtte soha életedben. Biztosan lehet legalább picit egészségesebb dolgokkal kiváltani ezt. Mennyi pénzed lenne egy hétre?
2016. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyre kevesebb pénzem van rá. De mást nem tudok kitalálni. Mert azért nem akarom hogy az egészségem rovásásra menjen az hogy egyre kevesebb pénzem van ételre. Ezért gondoltam a zabpehelyre.
2016. aug. 13. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
A zabpehely nem rossz kaja, mármint az igazi, nem a kartondobozos cukros vacakok (!!!). De bármilyen jó is, ha csak azt eszel, az rosszat tesz. Mivel nem írsz konkrét összeget, ezért nem tudok többet segíteni, de némi egyensúlyt fenn kell tartanod akkor is, ha anyagilag ennyire le vagy korlátozva. A megoldás sose az, hogy csak egyfélét eszel.
2016. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg heti max 4000 ezret tudok költeni rá. De az tényleg a maximum
2016. aug. 13. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Heti 3ezerből kaját hordathatsz, viccelsz velem?

és ha ennyire rosszul állsz, esetleg tudsz igényelni szociális alapú étkeztetést is. De anélkül is 3000-3500 a kajáltatás.

Heti 4000ből még egyszerű dolgokat főzni is lehet.

2016. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Iskolákba, óvodákba szoktak csinálni éthordós kaját, nálunk pl. van 600-650 Ft-ért/nap. Abba van leves, hús/főzelék, savanyúság, esetleg gyümölcs.

Ez egy héten 3000 Ft, szombatra tudsz eltenni kicsit a péntekiből, vasárnap meg lehet zabpelyhezni.


Ez még talán megvalósítható. Van ahol még olcsóbb a kaja (hallottam már 400 Ft/nap-ot is).

2016. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy rendelj kaját, így mindennap főttet ehetsz (még na nem is Waldorf Astoria minőségű), a zabpelyhet meg tartogatod a hét utolsó napjára, vagy vacsorára, reggelire. Sokkal jobbat teszel magadnak, még ha így drágább is mert ha lebetegszel, a megspórolt pénzed úgyis elmegy orvosra, gyógyszerre.
2016. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi van az egy csomagban, a piacon a zabpehelynek 600 ft kilója, a köles is ugyanennyi, a hajdina 800, az árpa is hasonló árkategóriában van. Úgyhogy van választék. De mellesleg egy kiló krumpli 130 ft, egy kiló fehér liszt is, a barna 250-300, kiló hagyma 180, úgyhogy nem értelek. Szintén piacon 1000 ft/kg körül lehet sajtokat kapni. Én is kihozom az ennivalót heti 4000-ből csokival és egyéb luxusokkal együtt.


Kérdésre válaszolva: igen, káros lenne, minden káros, ha csak azt eszed örökké. St-Germain gróf élt állítólag tejben főtt zabkásán, de ő is evett sok nyers gyümölcsöt mellé. (80 évesen 35-40-nek nézett ki.)

2016. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!