Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata zabpehely diétával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni, az egészségesebb életmódra való átállás megalapozásaként elkezdtem a zabpehely diétát is. Próbálta már bárki, mik a tapasztalatok? Edzés mellett mennyit lehet fogyni vele?

2016. márc. 21. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden diéta hülyeség, ami egyféle táplálékra alapoz. A zab nem teljes értékű kaja, csak a szénhidrát fedezésére alkalmas. Nincs benne érdemleges mennyiségű zsír, a benne található fehérje pedig nem teljes értékű.
2016. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat nekem a dietam resze de nem az egesz annyi a tapasztalat hogy ugy jo 8 orat azon mielott megeszem mert nem birja a belem
2016. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel a zabpehely egy elég magas kalóriatartalmú szénhidrát, ezért nem kellene erre alapozni.

7:1 arányban van benne szénhidrát, a fehérjével szemben.


Bár a zab egészséges, mert rostok, ásványi anyagok vannak benne, lassan szívódik fel, de a fehérjeszükségletet erősen "alul-teljesíted", vele magas kalóriabevitel mellett is.


Szóval jó ha része egy diétának, főleg reggelire de az egész étrendet nem veheti át.

2016. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen? Rosszul hangzik. A megfelelő táépanyagbevitel alap, a zabpehely pedig alaposan hiányos e szempontból...


No megnéztem. Ez egy a koplalós izombontó agymenések közül. Inkább eszem egészségesen, sokkal jobb.

2016. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez okozott némi fejtörést, hogy mennyire éri meg, ezért kicsit átvariáltam és némi húst és halat is viszek bele. Én ezzel igazából csak a napi 5x étkezésre próbálom szoktatni magam, meg hogy kihagyjam az egészségtelenebb dolgokat.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 21. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Edzés mellett kalória mínuszban zabpehellyel és mellette kevés fehérje bevitellel fogyni fogsz az biztos. Csak rosszul, garantált a nagymértékű izomvesztés = löttyedt test. Zsákutca.


Minden étkezésed legyen teljesértékü napi 5-6 kajálás, víz, pihenés bőven és enyhe kalória mínusz, meg persze edzés, legjobb a súlyzós. Ebből lesz zsírégetés kevés izomvesztés mellett. A zabpelyhes buli meg arra jó hogy sok izmot és kevés zsírt veszíts.


A magas fehérjebevitel nagyon fontos. Szóval ne csak NÉMI hús meg hal :D Edzés után akár mehet tejsavó fehérje 70-80%-os 20-30g súlytól függően. Lenmagolaj se árt ha van.

2016. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi az a némi hús és hal? Jobb, ha kiszámolod, hogy tuti meglegyen a megfelelő fehérjebevitel. Nem alacsony, nem magas, megfelelő :)

Az étkezések száma nem fontos, csináld úgy, ahogy neked jó. Sok ember nem szenvedteti magát a napi 5-6-tal, ha egyszer nekik a 2-3 fekszik s azzal is szálkásodnak, izmosodnak, súlyt tartanak, ahogy kell... Van, akinek a sok kis étkezés a megfelelő, azok csinálják úgy.

2016. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!