Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon mi okozhatja ezt/mit...

Vajon mi okozhatja ezt/mit tudnék csinálni ellene?

Figyelt kérdés

Már kb 3 hónapja minden egyes étkezés után felpuffadok. Hol kevésbé,hol jobban(ha sokat eszek fáj is a hasam).

Anyukámnak mondtam,és elmentünk orvoshoz,vért vettek tőlem de nem találtak semmien allergiára utaló jelet!

Amúgy szerintem teljesen normál alakom van,de már nem szeretek utcára járni(nemhogy strandra) mert nagyon frusztrál,hogy eszek valamit és rögtön úgy nézek ki mint aki terhes :( :D Az orvos nem tudott semmit mondani és nagyon zavar! Kérlek segítsetek!! :/ :)


2016. aug. 13. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem szedtél antibiotikumot 3 hónappal ezelőtt?
2016. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem :)
2016. aug. 13. 19:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! "...minden egyes étkezés után felpuffadok..." Konkrétan miket szoktál enni?
2016. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bármitől (pl: tejtermék,lisztes cuccok,akár egy tál saláta,hús,teljes kiőrlésű cuccok,gyümölcs,édesség) tényleg ha valami a pocakomba kerül attól rögtön felpuffadok! Még a kakaó/kávé is puffaszt,pedig pl a kávéba cukrot és tejet sem szoktam rakni.. :/
2016. aug. 15. 16:33
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem mindig eszek túl egészséges dolgokat, (eszek édességet,fehér kenyeret stb) de minden egyes nap eszek zöldséget/gyümölcsöt,sokszor eszek teljes kiőrlésű cuccokat,durumtésztát és nem nagyon iszok üdítőt (inkább csak vizet)
2016. aug. 15. 16:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát nem hangzik jól, ahogyan kajálsz! Érdemes lenne szelektálni és az inkább egészségtelennek mondott kajákat elhagyni. Nagyon sokat jelent és nagy mértékben segítene.


Most annyit tudok írni, hogy első körben szerezz be édesköményt, lehetőleg őröltet. Ezt a "márkát" használtam: Lakshmi őrölt édeskömény.


Készítsd el teának, forrázatként. Nagyon finom.


Vettem más márkanevűt is (Pl. valami Erdészné vagy mi volt a neve) az gyatra volt, nem ajánlom, soha többet nem veszek olyat.


A Herbária is jó minőségű, de azt nem tudom, hogy nekik van-e őrölt formában.


Inkább őröltet vegyél, abból jobban kijön a tea, de ha rágcsálni szeretnéd a magokat - azt is lehet - ahhoz kiválóak az egész magvak is!


Mindenképpen próbáld ki szerintem!


Ételek: a nyers ételek nagyon jók, sőt, azok a legjobbak, írtad, hogy a salátától is puffadtál.

Az milyen saláta volt pontosan, mit ettél ahhoz, volt-e azon só, olaj, ha igen, milyen olaj, stb?


Egyelőre egy kímélőbb étrendet lenne jó folytatnod, hogy helyre jöjjön a gyomrod, emésztésed, bélrendszered.


Tejtermékeket egyelőre abszolút hanyagolnám a helyedben!


Majd még írok később.

2016. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon savasító kajákat ettél eddig!!! Rosszul van összeállítva az étrended - már az én meglátásom szerint, de ezek szerint a szervezeted is ezt jelzi. Na, majd még, ha eszembe jut valami, írok.
2016. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyanúm:


[link]


[link]


[link]


Kérdezted, hogy mi okozhatja azt, hogy puffadást szoktál tapasztalni. Ez nagyon jó kérdés, hiszen először azt szükséges kideríteni!

Utána jöhet a megfelelő kezelés.


Amennyiben valóban candidiasis van a puffadás hátterében, akkor étrendváltoztatásra lesz szükség.


Véleményem szerin olyan orvost lenne érdemes felkeresni, aki természetgyógyász is egyben.

2016. aug. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A salátára csak balzsamecetet és olivaolajat rakok meg 1 csipet sót :)
2016. aug. 23. 23:48
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azt hallottam, hogy akinek candidiasisa van, neki kerülendő az ecet. (Röviden csak candidának, kandidának szokták nevezni, ami nem helyes, de így terjedt el.)


Sikerült elolvasnod, ami a linkeken található?


Kipróbáltad az édesköményt?

2016. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!