Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a különbség a vega és a...

Mi a különbség a vega és a vegan étrend között?

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A vega csak húst nem eszik. Tej, tojás, sajt stb igen

A vegán semmilyen állati eredetűt nem eszik

2016. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki vega, akkor nem eszik húst, de minden más telt amit szeret az eszik.

Ha vegán(á-val kell mondani), akkor pedig semmi állati eredetű dolgot nem eszik.(pl: hús, tej, tojás, tejföl, stb)

2016. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ertem köszi :) amúgy azt tudtam,hogy à-val kell mondani, csak telorol vagyok,és az automata nem tudom mi kijavitja
2016. aug. 18. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A vegán inkább életmód. Nem csak hogy nem eszik állati eredetű, de nem ehet pl mézet, nem hordhat valódi bőr csizmát, kabátot, nem használhat olyan kozmetikumot, amit állatokon teszteltek.
2016. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utóbbi csak félig igaz. Van vegán életmód,de vegán táplálkozás is. Számtalan ember van, aki vegán módon étkezik, de a kozmetikumaira pl. nem figyel oda.


Nem csak életforma, de ez is egy formája.


A vega (lakto-ovo vegetáriánus) pedig húst, halat, más olyan dolgokat amik egy állat halálával állíthatóak elő (zsír, zselatin, stb.) nem fogyaszt,de olyan állati eredetű termékeket, amihez nem kell megölni az állatot - tejtermékek, tojás, méz - igen.


A vegánok semmilyen állati eredetű élelmiszert nem fogyasztanak, még mézet sem.

2016. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A vega lehet ovo-lakto vega, de persze ennek részhalmaza is. Egy vegán is vega, sőt van, aki szerint a vegán a sima vega, de azért nem így szoktuk használni...

Egy vega lehet, hogy eszik tojást, tejfölt..etc., de lehet, hogy nem, egy "mindenevő" sem eszik konkrétan mindent.

Én ovo-lakto vega vagyok, de tejtermékek közül kizárólag keménysajtot és vajat eszem, esetleg nagyon extrém kilengéseket kivéve, de ezt majdnem annyira kerülöm, mint a húsevést.


Kiegészítést akartam, de lehet, hogy csak komplikáltam, eh...

2016. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!