Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan váltsak vegetáriánus...

Hogyan váltsak vegetáriánus életmódra?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezem, hogy életmódot váltok. Csak nem igazán látok át a szitán. Mármint, hogy kell számolgatni a szénhidrátokat/kalóriákat? Hogyan állítjátok össze az étrendeteket? Vannak bevált receptjeitek? Hogy szoktatok edzeni? A zsírokat hogyan pótoljátok? Szóval minden egyes kis részletre kíváncsi vagyok... :)

Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat! :*



2016. aug. 22. 23:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, meg hogy hogyan tudnénk átváltani?
2016. aug. 22. 23:01
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Én simán elhagytam a húst és kész. Változatosan evő mindenevő maradtam, miért kellett volna bármi más? Leszámítva, hogy nem ettem jól, akárcsak szinte mindenki. Most már egészségtudatosabb vagyok, bár akkor is igyekeztem, de kisebb tudással.


Számolni szerintem nem embernek való, de egy ideig hasznos lehet.

A szénhidrát szintje pont akármilyen lehet, ha az embernek az jó.


Milyen zsírt kéne pótolni? Ha eddig szalonnát ettél, akkor sem ártott volna növényi... De ehhez keveset értek, a zsírbevitelemmel nem törődöm, csak most szálkásításkor igyekszem minél lentebb tartani, marad elég. Sok telített állati, telített növényi s telítetlen növényi zsírt eszem, el se tudom kerülni. Olajos mag, kókuszzsír, tojás, vaj, sajt, mivel ovo-lakto vega vagyok (de laktózt csak nyomokban eszem).

Étrendem jobbára erősen szénhidrátszegény, a többségé viszont nem. Sokféleképpen lehetsz vega...


Az edzés nem tudom, hogy jön ide, de túrázom, biciklizem s súlyzós edzést nyomok. Ez elég jó kombó. Kardió nincs közte, de néha sétakor futok is picit, szerintem az sem árt, sőt.


Szerintem szinte mindenkinek vannak bevált receptjei... Nekem a főzés amúgyis hobbi, de muszáj is, túl speckó az étrendem. Most szálkásításkor egyszerűbb, tojás, zöldség, süti...


Úgy gondolom, mindenképpen utána kellene olvasnod a dolgoknak s persze eldönteni, kialakítani, milyen vega étrendet akarsz követni. Hogyan állsz a szójához, gluténhez, cukorhoz, mennyi gyümölcsöt tartasz megfelelőnek... Ezt nem kell mereven, nálam a gyümölcsbevitel sokat vàltozik, télen más, mint amikor elönt minket a barack... Ha jólesik, ki kell élvezni a szezont...

Korszakaim is vannak. Egyszer, ha bátor leszek, még növényi hetem is lesz... Melegen... Izé, inkább csak simán ajánlom a nyersvegán konyha remekeit, szuper ételek vannak ott. Nyers desszert, gyümölcslevesek, turmixok, zöldségfasírt... A nyers gazpacho is remek. Persze ez ízlés dolga. Nekem a durvább szénhidrátmegszorításnál extrém fontos a nyers zöldség. Sütve fél kiló semmi, nyersen sok és mesés, frissítő... Nagy zöldségimádó vagyok. Az nem árt, ha az ember vega. A változatos zöldségfogyasztás jót tesz a tápanyagbevitelnek is.


Erről a témáról könyveket lehet írni, még specifikusan is...

2016. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem kell számolgatni...


2. Milyen zsírokat akarsz pótolni? Nem értem. A tojás, tejtermékek ugyanúgy tartalmazzák mint a hús...

2016. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!