Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől ingadozik ennyire a mérleg?

Mitől ingadozik ennyire a mérleg?

Figyelt kérdés

Azért nem a fogyókúrás topikba tettem, mert ez nem az a tipikus súlyingadozásos kérdés. Igazából egyátalán nem aggaszt a súlyom, jól érzem magam a bőrömben. Sok súlyingadozásos kérdésen akadt már meg a szemem, így magam is kipróbáltam, hogy egy hétig minden nap rááltam. Természetesen nekem is voltak kilengések, de lényegesebb súlyváltozás nem történt, ahogy az várható volt még laikusként is.

Ami viszont szemet szúrt, és felkeltette az érdeklődésemet, hogy volt olyan nap, amikor mindent bezabáltam, és egy dekát nem ment a mutató feljebb, és volt, amikor alig ettem, mert levegőt venni sem volt időm, akkor meg hatalmasat ugrott. Mindig is érdekelt az emberi test, meg a biológia, úgyhogy ne fogyókúrás, meg diétás problémaként kezeljétek a kérdést, inkább picit tudományosabban, mert én is ezért kérdezem. Ilyenkor mi történik a testünkben? Mármint mi játszik közre, ami meghatározná az aktuális mérleg szerinti súlyunkat? Az emésztés, vízbevitel?

Előre is köszönöm :)



2016. aug. 23. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A víz nyom legtöbbet a latba. Nem véletlen, hogy akár 2-3 liter víz is veszíthető egy kiadás edzés közben. Nem mellesleg pl. az alkohol is "szárít", hiába vedeli az ember aznap, másnap akár 1-2 kilóval is lehet kevesebb...


Ha a mérleg nem rossz, akkor ez lehet az indok nálad is, a szervezet eltárolja azt, amire szüksége van, így 1 napot is eltölthetsz kaja nélkül (megfelelő vízbevitellel) és mégsem vagy kevesebb, de egy felgyorsult anyagcsere meg képes akár 1-2 kiló kaját is átdolgozni, stb...

2016. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azzal tudnám magyarázni, hogy amiatt, hogy nem ettél eleget, bepánikolt a szervezeted és ragaszkodott ahhoz, amije van, így ment fel a súlyod. Amikor meg sokat ettél, akkor begyorsult az anyagcseréd. Ez nem azt jelenti, hogy zabáljunk össze vissza és majd fogyunk, ez csak egy-két napig kivitelezhető, utána megint többletbe kerül az egész szervezeted. :)
2016. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh, koszonom szepen :)
2016. aug. 23. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!