Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igazából a fő ok amiért a...

Igazából a fő ok amiért a kérdést kiirom az az, hogy az elmult honapban szinte semmi étvágyam sincs, alig eszek. Ha igen akkor is keveset, minimális étvággyal. Szinte biztos vagyok benne hogy valami pszichés dologra vezethető ez vissza?!

Figyelt kérdés

Kicsit mesélek magamról,mivel ugygondolom hogy ha valaki megakarja érteni a jelent,illetve az esetleges okát ennek a problémámnak annak tisztában kell lenni pár dologgal velem kapcsolatban:)

Megprobálom rövidre ámbár lényegretörőre fogni a dolgot.Csupán szemléltetés céljábol hogy honnan hova sikerult jutnom ..

Egész idáig a sportnak éltem,kitűnő futbalistának tartottak,abbahagytam 10 év után.Mivel kezdtem felnőni és rájönni arra hogy is megy az egész,hogy igazábol ha adsz egy kis aprot az edzoknek akor nem is téged hanem más fia fog játszani.A foci utánni szerelem nem apadt.Csupán kisseb ligában fociztam,ahonnan már tudtam hogy focista nem leszek,de valahogy élveztem hogy mindenkinél jobb vagyok.Itt ki szeretnék térni arra hogy még nagyon kicsi koromban az orvosok megállapitották hogy igazábol nem is szabadna sportolnom,egészségugyi okok miatt.. De ez se engem sem apám nem érdekelték és csináltam amit szerettem.Ezután jott az atlétika,hihetetlen eredményeket sikerult elérnem.Országos 24. időm van,és csapatban pedig országos 3.adikak vagyunk/voltunk.Itt már igazuk lett az orvosoknak,tényleg nem birta a testem,és ilyen szinten már nem tudtam a betegségeimnek koszonhetoen helytálni.

Ez is abbamaradt,annyi változássalhogy kényszerből és nem saját döntés alapján.De hihetetlenul joléreztem magam,minden idomet a sportoknak szenteltem,boldog voltam egészséges,az atlétikában már olyan szintű profizmussal találkoztam hogy az lenyugozott.Személyi edzok mindenhol,hihetetlen szigoru étrend.

És mostanában ugyérzem széthullik korulottem minden.Januárjátol rászoktam a dohyánzásra (teljes mértékben tisztába vagyok vele mennyire egészségtelen nem is ezért irom hogy kioktassanak,csupánez egy fontos pont és ugyérzem itt indult meg a talaj a lábam alatt).Nyári szünet elején felhagytam a sulyzos edzéssel is ami igazábol végigkisért egy olyan 5 éve.És egy honapja amire mindig is odafigyeltem,az egészséges étkezés,azt egyzseruen nemtudom lebonyolitani.. Nem vagyok éhes,ezt legjobban ugy tudnám elmagyarázni hogy a kérdés kiirásának pillanatában délután fél négy van és ma még nem ettem,de nem azért mert ebben az esetben gusztusom nincs enni hanem,hanem egyszeruen éhes sem vagyok.

Tisztában vagyok vele hogy ilyen helyzetben a testemnek igazábol a izomtomegbol kéne hogy táplálkozzon,de 1 honap alatt miota ez fent áll 1 kilot sem fogytam..Érthetetlen számomra..

Biztos hogy valami pszichés dolog áll minden mogott a cigi,amit életben nem gondoltam volna hogy elkezdek,az hogy csak ugy feladtam egy sportot meg csak hab a tortán.És a magánéletben is a legrosszab napjaimat élem,ez is kozrejátszhat.Sosem volt gondom a lányokkal/nőkkel,igazábol mindig is hemzsegtek korulottem,a sport eredmények miatt és igazábol csunya sem vagyok,rengetegen tudják a nevem erre felé..de visszatérve a párkapcsolatokhoz.Az utolso két barátnom nagyon csunyán kicseszett velem,amit a kelleténél jobban is felvettem,hisz igazábol példa ilynre még nem volt.

De eléggé erős vagyok,és tudom hogy ez max csak plusz egy pont,ennél itt valami komolyabb dolgok vannak.


Sajnálom hogy ennyit irtam és aki vette a fáradságot hogy elolvassa,annak már kulon koszonom.Szeretek irni,és most még ráadásul kicsit ki is jott belolem a dolog:)

Akárki véleményére kiváncsi vagyok,mert mindenki máshogy lássa ha esetleg valami orvos vagy pszicháter ide tévedne azzal szivesen eltudnák beszélgetni ha ugyvan :)


Koszonet mindenkinek,további szép napot!



2016. aug. 23. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Én akkor nem bírtam enni, amikor nagyon depressziós voltam. Viszont azt tudtam, ha egyáltalán nem eszek, súlyos beteg leszek és leépülnek az izmaim, amit aztán erő híján nagyon nehéz lesz pótolni. Elkezdtem egy almával és két keksszel, még ha nem is esett jól. Szép lassan rászoktattam magam az evésre.


Sok változás volt az életedben és ez megviselt. Kár volt rászokni a cigire, nehéz leszokni róla, baromira egészségtelen és nagyon elveszi az étvágyat.


Új célok, új barátok, ismerősök kellenének az életedbe, ami egy kis színt visz és értelmet ad a mindennapjaidnak.

2016. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy elolvastad:)

Igen,változásból volt rengeteg,és sajnos nem a jóbbik fajtábol.Viszont tudnád valamivel magyarázni azt hogy ha tényleg nem eszek,mért nem fogyok?.. mármint,ilyenkor az van,hogy a szuleim ebből semmit sem sejtenek,hisz ha mondjuk hirtelen rengeteg izmot,vesztenék biztos tudnák hogy valami nincs rendben.Csak errol szo sincs,ugyanolyan sportos a testalkatom mint 2-3-4 éve.. és tavaly még edzsés miatt edző elküldöt testzsir százalék mérésre és 9-10 százalék volt.és maradt is.ugyanugy nézek ki:/:)

Cigit tényleg sajnálom,de tul valoszinunek nem tartom ebben okozonak,hisz ez a probléma 1 honapja áll fent a táplálkozás hiánya.És dohányozni év elején januárban sikerult rászoknom ..

Mindezek mellet nagyon köszönöm az idődet hogy irtál:)

2016. aug. 23. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy egy hónapja nincs étvágyad. Hidd el, jelentkezni fognak a testeden is a tünetek, méghozzá az izmoknál. Most még mindent megtesz a tested, hogy védje önmagát, az utolsó tartalékait is feléli, de utána beindul a fogyás, méghozzá látványosan.

Kezdj el enni, mert nagyon nehéz lesz pótolnod, ami elvész.

2016. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SuperFreak válasza:
0%
Szerintem a botrányos, gyalázatos, menthetetlen MAGYAR helyesírásod miatt lehetsz depressziós! Legalábbis, én a te helyedben, ettől lennék az... Elképesztő, hogy micsoda prolik vannak ebben az országban... és szavazati jogot kapnak, és utána ezt a fideszes országkifosztó, polgárnyomorító bűnszövetkezetet hozzák a nyakunkra az ostoba szavazataikkal, hogy verjem veregessem abba a kiképezhetezlen proli fajtátokba!
2017. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem korrektül megfogalmaztad a problémád. Tudom, hogy a kérdés már elég régi, de nekem is hasonló gondom van, azért is találtam rá a kérdésre.

Nekem is sokszor van, hogy akár fél nap elteltével sem vagyok éhes. Ha meg mégis, egyáltalán nincs étvágyam, és nem jó érzés enni.

Nem vagyok depressziós sem, én magamat pont olyan embernek tartom, aki legtöbbször optimista. (Vagy legalábbis megpróbál az lenni) És ha rossz kedvem is van, valahogy megpróbálok kimászni belőle.


Nem tudom, neked fennáll e még a probléma, de ha igen,én is úgy gondolom, hogy lelki dolog miatt van. Ha már viszont megoldódott,( ami szerintem valószínűbb, mert eltelt azért pár év) akkor a kérdésem az lenne,hogy te milyen megoldást találtál?


17/L

2021. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!