Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A rántott gombának van-e...

A rántott gombának van-e c-vitamin tartalma?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy a hőkezelés ellenére marad-e még bőven a szervezet számára elegendő mennyiség benne?
2010. ápr. 21. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én C vitamin forrásnak nem a gombát használnám.

Még a hagymának is sokkal magasabb a C vitamin tartalma (háromszorosa), a savanyúkáposztában pedig legalább 10-szer annyi C vitamin van. A zöldpaprikáról már ne is beszéljünk...

De végül is van benne 2-5mg/100g gomba.

Ha rövid ideig hőkezeled akkor csak a fele bomlik el, bár a párolás ebből a szempontból kíméletesebb, mint a sütés...

Szóval egy nagyon kevés, de marad benne, igen.

2010. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, kedves első válaszoló értem. A kérdést azért tettem fel, mert a nagy fiam szinte semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem hajlandó megenni. Kivétel a gomba. Így már ugye megértesz?
2010. ápr. 21. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor adj neki legalább multivitamin-tablettát, bár rostokat az se tartalmaz. A gomba vitamin szempontjából nem releváns, egyébként nem is zöldség. A gomba gomba. Jobb lenne meggyőzni ill. megtalálni azokat, amiket mégis megesz.
2010. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!