Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan sikerülhet leszokni az...

Hogyan sikerülhet leszokni az édességről?

Figyelt kérdés

Mint akaratgyenge ember, immár kb másfél éve próbálok leadni kb. 10 kilót. A sportolással semmi bajom, kimondottan szeretem, jó érzéssel tölt el, viszont eddig nem sikerült megszabadulnom az édességtől. Nem tudom mennyire hülyeség de úgy érzem függője vagyok, ha van ilyen.


Egy éve majdnem sikerült lefogynom, de az a módszer egyhangú volt, ezáltal nem egészséges.


Ami a legrosszabb, hogy viszonylag sok pénzt elköltök a sportra, és igazából a kukába megy az összeg, mert elrontom az étkezést.


Ha bármi tanácsotok van kérlek osszátok meg velem, azt hiszem nem vagyok egyedül ezzel az elég nagy problémával.


Válaszotokat előre is köszönöm.



2016. szept. 7. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Az edesseg utan valalo sovargasrol lehetetlen leszokni, az biologiai eredetu. Ha megundorodsz tole akkor talan sikerult de ezt nem tudom hogy lehet elerni.


Az edesseg evesrol le lehet szokni, keress ra hogy stresszeves. Szinte mindig ez all mogotte.

2016. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen otthon semmilyen édesség, csak 1-2 napig rossz és kb 1 hét letelte után már nem is kívánod az édeset, egyél helyette sárgarépát, almát.
2016. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké, mindkettőt megnézem/kipróbálom, köszi
2016. szept. 7. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Én abszolút ilyen vagyok és csak az válik be, hogy nem tartok itthon ilyesmit, így ha nassolni támad kedvem, akkor marad valami gyümölcs. A boltban általában meg tudom állni, hogy megvegyem, vagy ha épp nem, akkor is csak annyit veszek, amennyi még belefér.
2016. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy. Az lehet, hogy van, akinek segít, hogy nem vesz édességet, én 5 éve nem veszek, mégis mindennap süti, csoki, fagyi van, percek alatt elkészítem, kivéve a fagyit, de azt sem hűtöm le rendesen, az sok idő lenne :D

Ami a fogyást illeti, az édességekkel is megoldható, főleg, ha az édességek jófélék. Én nagyon szénhidrátszegény étrenden vagyok, ami az édességvágyon sokat tud enyhíteni, de a hedonizmus és a megszokás megmaradt, így egy napot sem szoktam kihagyni édesség terén. Természetesen ezek nem rájönnek az ételeimre, arra nincs keret, hanem akkor pl. csokitortát ebédelek, max. egy kevés sósat eszem előtte. Ebben nem látok semmi problémát, bár lelkileg egészségesebbnek tartom, ha nem eszem mindennap édességet (tervben van a leépítés, de egyelőre nem megy, nagy motivációm nincs) s alapvetően azt szeretem, ha az édesség természetesen édes, nem az eritrittől, xilittől.


Kellhet némi önuralom is azért. Nekem nem igazán van olyan, hogy a motiváció segítő hatása, eszembe se jut a jövő, ha enni akarok, de hátha neked segít, ha arra gondolsz, hogy lehetne jó alakod, sportolsz, de elrontod. Nálam az a motiváció, még ha nem is hat, hogy tömegelni akarok és elérni a naturál maximumomat izomban (ami, valljuk be, nem sok), de ha megrekedek a szálkásítási kísérleteknél, akkor sosem érem el azt. Ráadásul számolok, ami nem embernek való, macera és semmi értelme, mert csak azt számolom, hogy ma is sokat ettem, ahogy évek óta szinte mindig... Mennyire beteg dolog már ez? De nálam nem az édesség okozza a bajt, már nem. Volt olyan is, mivel sokakhoz hasonlóan van desszertgyomrom, amibe akkor is fér egy csomó süti, amikor már jóllaktam s normál étel nem kell. Ja igen, mennyiség. Nyilván ne vegyél édességet s ami jófélét magadnak csinálsz, az ne legyen sok. S ne jóllakás után edd, ha lehet, bár ha ez extra tartós jóllakást okoz, akkor az sem feltétlenül gond.

Azt is lehet, hogy kitüntetsz étkezéseket s CSAK akkor eszel édességet. Nem amikor felmerül benned, nem mindig, de olykor igen. Nehogy már pár órát ne bírj várni, ha csupán édességevésről van szó, még csak nem is éhezel...

De helyettesítheted is valamivel, ha úgy működsz. Nagyon édesszájú vagyok, de ha választanom kell, torta vagy csemege uborka vagy földimogyoró, akkor az édes ételnek nincs sok esélye... Bár utána még mindig megehetem, de esélyeim azért vannak.


Csudába, túl személyes lett, remélem, azért pár morzsányi ötlet kijön belőle. Nehéz téma ez, én tudom. Ráadásul mindenki más. Én pl. igazán nem eszem stressz vagy unalom miatt, a normál éhség, evésszeretet és megszokás is elég nehézséget képes támasztani. Akinél lelki okok is erősen bejönnek, annak egészen más megközelítés kellhet.

2016. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az édességutáni vágyad lényegiben alkohol utáni vágy. Úgyhogy te kemény alkoholista vagy, mivel a szervezetedben a cukor akohollá válik.

A fogyáshoz pedig az osztott étrendet ajánlanám, mivel az már többször bizonyított.

[link]

2016. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2016. szept. 7. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a "lényegében alkohol utáni vágy" nagyon érdekes és lehet, hogy biokémiailag van értelme, de a konkrét vágyat illetően zéró, erre én vagyok a legjobb példa, aki imádom az édességeket és nem iszom alkoholt, mert egyáltalán nem szeretem, nagyon ritkán, kizárólag társaságban iszom, gyakorlatilag mások kedvéért, csak bort és keveset. Szóval elég fura lenne azt mondani, hogy az édesség utáni vágyam alkohol utáni vágy, miközben alkoholra meg egyáltalán nem vágyom.
2016. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szénhidrátokat alapvetően szívesen fogyasztja az ember, de kialakulhat túlzott függőség is. Ennek több oka is lehet.

1. Túlzott vércukoringadozás. Ha gyorsan felszívódó szénhidrátok fogyasztása után túlzottan leesik a vércukrod, és rosszul érzed magad tőle (tünetei: szédülés, remegés, izzadás, ingerlékenység), gyorsan be kell vinni egy adag (gyors) szénhidrátot, hogy elkerüld az ájulást. Ezt az állapotot gondosan megtervezett diétával, szénhidrátcsökkentéssel, a magas glikémiás indexű ételek kiiktatásával lehet megelőzni.

2. Kóros bélflóra. A legújabb kutatások szerint a bélflóránk erőteljesen meghatározza, milyen ételeket kívánunk. Sajnos a cukrot, fehér lisztet, gyümölcsleveket olyan baktériumok és gombafélék fogyasztják szívesen, amik közül sok emésztési problémákat és egy rakás csúnya betegséget képes okozni. Megoldás: legalább egy időre (pár hónap) teljesen átállni egy alacsony ch tartalmú diétára (legjobb, ha egyáltalán nincs benne gabona és tejtermék sem), a fentiekhez hasonlóan, gyógyteákat inni, probiotikumot szedni.

3. A 2-eshez kapcsolódóan: a patogén bélflóra hatására a cukorból az emésztés során valóban keletkezik alkohol, ami állítólag hasonló problémákat és függőséget okoz, mint az alkohol (bár gondolom nem egyenértékű napi fél liter pálinka elfogyasztásával).

Én a fenti okokból diétázom, és egy ideje nagyon jól megvagyok cukor nélkül. Ha van is otthon édesség a gyerekeim miatt, nem érzek leküzdhetetlen vágyat, hogy egyek belőle. Fagyizni is simán elmegyek velük úgy, hogy én nem eszek. Megvannak a saját cukormentes nasijaim, ha hiányzik egy kis finomság, ezekből eszek egy kicsit, vagy iszok egy kávét, teát.

2016. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!