Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok a napi kaloriabevitelt...

Lambertasszisztens kérdése:

Vegánok a napi kaloriabevitelt hogyan osztjak szet?

Figyelt kérdés
Hany szazalek zsir/feherje/szenhidrat?

2016. szept. 9. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Gondolhatod, hogy aki 1000 gramm szénhidrátot eszik, annak más, mint aki 20 grammot :D

Mondjuk ez utóbbi már extrém hardcore fokozat és szója vagy fehérjepor nélkül kvázi lehetetlen, nekem eszembe se jutna az ilyesmi, de vannak elszántak. Viszont 100 gramm szénhidráttal már nagyon kellemes és tápláló napokat ki lehet hozni.


S az nagyon nem mindegy, hogy 1500 vagy 6000 kcal a bevitel, a fehérjének megfelelőnek kell lennie s ez az utóbbi esetben jóval kevesebb százalékot jelent.


Amikor egy rövid növényi korszakom volt, pont szénhidrátosan ettem, rászabadultam a gabonákra és száraz hüvelyesekre... Tudok más napot tervezni, de akkor így alakult, kiéltem magam ezzel-azzal :) Nem veszek rá mérget, hogy tápanyagok szempontjából minden megvolt, túl sok van belőlük, de nagyon igyekeztem, mint mindig.


Néhány napban 40% zsír, 45% szénhidrát és 15% fehérje volt. Néhányban 50% zsír, 35% szénhidrát és 15% fehérje.

Az utolsókban 60% zsír, 25% szénhidrát és 15% fehérje.

Ha tovább folytattam volna, akkor nőtt volna a fehérje, mivel csökkent volna a kalória és a szénhidrát. A zsír max. 70-re ment volna fel. De ha tömegelnék és aktívan sportolnék, akkor lehetne a zsír 80% is... Zsírböjtben (ami persze nem ér, mert az tarthatatlanul fehérje- és kalóriaszegény) pedig 90%, ezen nem sokat változtat az, hogy vegán vagy nem vegán stílusban nyomom, úgyis szinte csak kókuszzsír, olajos mag és zöldség fér bele nekem.


Sok vegánnak s vegának (mert ez utóbbi legalább vagyok) persze jóval alacsonyabban van a zsír, mint nekem bármikor. Sok stílus van.


Ja és vegán körökben uralkodóbb az a nézet, hogy alig kell az embernek fehérje, bár ezzel másutt is lehet találkozni. Aki ebben hisz, annak durván kevés lehet a fehérjeszázaléka.

Én a 1,5-2 g/nettó ttkg fehérjebevitel mellett vagyok, aktívabb életnél mindenképp. Ez reális bevitel, szerintem átkozottul nehéz nagyon alacsonyan tartani a fehérjét (amire szerintem nincs szükség, sőt), nekem növényi korszakomban némi igyekezettel ment volna, de csak épphogy és nagyon sok zsírral.

2016. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!