Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges életmód drága?

Az egészséges életmód drága?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit étkezés terén életmódot váltani, mert úgy érzem elhanyagoltam magam az utóbbi időben. Viszont a boltokban minden, ami könnyebben megfizethető/olcsó az egészségtelen. Nem akarok ilyen semmit sem tartalmazó felvágottakat/virslit enni, meg cukorral nyakonöntött müzlit/joghurtot. Semmi értékes tápanyag nincs bennük, csak cukor,cukor,cukor mindenhol. Irritál. Mintha direkt mérgezni akarnának minket. Műkaják mindenhol.

Szeretném minimálisra csökkenteni vagy akár elhagyni az ilyen készen kapható kajákat. Mint említettem a felvágottakat/virsli/májkrém/konzervek stb. Ezek mind tele vannak adalékanyaggal. De akkor mi marad?

Ha magamnak vásárolom meg a húst, nyers zöldségeket ez nekem eléggé egyhangúnak tűnik, illetve nem is túl olcsó. Bár hozzá kell tenni, nem vagyok még túl kreatív ezen a téren, hogy miket ehetnék. Egy étkezésre nem eszem sokat, de napi 5ször nekem ennem kell. Főzni szeretek, szívesen csinálom meg itthon a dolgokat, ezzel nem lenne gond. Jó tippeket tudnátok adni az ilyen életmódhoz?:)


L


2016. szept. 10. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Miből gobndolod, hogy drága lennne, az alapanyagokat Te veszed, így olcsóbbra jön ki. Lényeg, hogy ha van bio-t vegyél. Tudok szakácskönyvet ajánlani majd!
2016. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem mész rá a prémium, bio akármikre, akkor dehogy drága. A káposzta, a rizs vagy akár a tojás, lenmag mióta drága? :)

Napi 500 forintból azért már nem lehet ugrálni, de ha van napi 1000 forintod, na akkor már spéci diétát is tarthatsz, speckó kis alapanyagokkal (azért még nem nyakra-főre)...


Milyen életmódra gondoltál? Mert sokféle viszonylag egészséges életmód van s nem is mindenkinek ugyanaz az egészséges és jóleső.

Az enyémben hús sincs, mégsem egyhangú, bár azért az alapanyagok korlátozottak, de ugyanazokból nagyon sokféle ételt lehet készíteni. Zöldség is van sokféle, gyökeresen mások a zöldségételek is.


Azt látom, hogy neked is az való, ami nekem, hogy gyakorlatilag csak egykomponensű alapanyagokat veszel (jó, fűszerkeverék, ez-az még jöhet :D). Ez egyszerű, csak magadnak kell készítened kb. mindent. Főleg, ha nincs pénzed a drága speckó cuccokat megvenni. De elég egyszerűen el tudsz lenni te magad is, a tapasztalataim szerint... Pl. a kókusztej akár percek alatt megvan s igazán nem tűnik drágának, mondjuk szerintem nem is a literszámra ivott tejet pótolja... De ez is simán kihagyható, csak én szeretem. Az életmódváltás előtt sem ittam tejet, de a kókusztej gyakori vendég, szinte mindig van itthon.


Mi fér neked bele az életmódodba az alapanyagok közül? Hús, zöldség, ez csak 2 csoport, ott vannak a tejtermékek (amikből én alig eszem), a gyümölcsök (az azért jó dolog, bár nem tartom fontosnak, sőt, az életmódomban jobb kerülni), az olajos magvak, maglisztek, zsírok, s persze a tojás. A tojás tápanyagdús és roppant sokoldalú. Nekem szinte mindenem abból van.

Vannak lehetőségek. 5 év alatt 2 drasztikus életmódváltást éltem meg, érdekelnek a receptek, szeretek kísérletezni, tapasztaltam, hogy elég nehéz sarokba szorítani magunkat, ha megtartunk pár jobb ételcsoportot s csak minden mást zárunk ki vagy minimalizálunk...

2016. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!