Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék egézségesen...

Hogyan tudnék egézségesen táplálkozni?

Figyelt kérdés
Na kezdeném is a legelején.3éves koromban kivették a mandulám és azóta alig eszek valamit.Szó szerint semi hús,gyümölcs,zöldséget semit.Néhány fött kaját eszek de alig va ncsak 10-15.Én probálkozok eni gyümölcsöt,zöldséget stb.de nem tudok mindig amikor megkostolom mondjuk az banánt vagy a csirkemelt vagy répát vagy bár mien zöldséget gyümölcsöt vagy húst mindig öklendezek és néhamég hányok is.13 éves fiu vagyok 155cm és 34kilo vagyok.Mentünk már el kivizsgálásokra is de ottse tutak igazán mondani semit csak azt hogy egyek több C-vitamint D-vitamint stb.Már már lassan ott tartunk hogy lehet hogy elválasztanak a szüleimtöl mert nem hizok csak fogyok.Probáltam saját magamba beleröszakolni egy tál paradicsom levest de hányás let a vége.A napi kaja adagom néhány kenyér pogácsa és néha napján vagy pörkölt vagy turoscsusza vagy még pár fötkaja.Szerintem nagyából enyi is lenne azért fordultam ide hátha valaki ugy jár/járt mint én és sikerült tul tenije ezzen magán. UI:Negativ és hülye válaszok kiméljenek.

2016. aug. 2. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem voltam olyan helyzetben, mint te, de megpróbálok tanácsot adni. Talán a legfontosabb a fokozatosság lenne. Pl. az általad említett pörkölt mellé vágj össze néhány falat zöldséget, azzal jobban fog csúszni. A pogácsa mellé egyél meg néhány kocka sült húst. A kenyérre tegyél néhány vékony szelet szalámit, zöldséget. Ha ez kezdetben csak egy fél paprika, már az is valami. Így, szépen lassan szoktasd magad az újabb ízekhez, nagyobb mennyiségekhez.

És a vitaminpótlás is fontos, a multivitaminok általában meghozzák valamennyire az étvágyat. Sok sikert! :)

2016. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!