Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koffeint elvonási tüntetitek...

Koffeint elvonási tüntetitek mikor múltak miután abbahagytátok a kávézást/energiaital fogyasztást?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak a tünetek, mennyi idő után múltak el, milyen dózist fogyasztottatok előtte?

#kávé #koffein #energiatital #elvonás.tünetek
2016. szept. 10. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább te írd le, mit fogyasztasz, mennyit, abból már

tudok "mellékhatásokat" kalkulálni.


Mellékhatásként számíts fejfájásra, szívdobogásra,

magasabb vérnyomásra, pulzusra, "álmosság-rohamokra",

hogy a legenyhébbeket említsem.

2016. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem voltam nagy kávés, napi egyet szoktam inni reggeli után. 18 éve egyszer leszoktam, akkor 2-3 napig enyhe fejfájás volt jellemző.
2016. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

pár héttel ezelőttig napi 3-at ittam kb, olyan 16g( 3kávés kanál, ami itthon van, de lemértem olyan 5-6 g kávé fér bele) őrleményből / adag... na azóta már csak 1-et iszom reggel, de ha nem alszom ki magam nagyon-nagyon, akkor ezek az álmosság rohamok megvannak ezzel az 1 kávéval is.. azt olvastam fokozatosan érdemes letenni nem úgy mint pl. a cigit javasolják a dohányosoknak.. szerintetek jó ez így? csökkentsem fokozatosan? mennyire nyújtsam el? mikor múlnak ezek a fél napos álmosságok?

köszönöm az eddigi válaszaitokat is!

2016. szept. 12. 12:48
 4/10 A kérdező kommentje:
ja amúgy azért akartam abbahagyni, mert akármennyit megittam álmos voltam 1 max 2 órán belül ahogy megittam egy kávét, és ezt már értelmetlennek találtam... amúgy az ízét kifejezetten szeretem ( vettem menteset is, meg teát is az abbahagyás utáni időszakra )
2016. szept. 12. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezelőtt mindig ittam legalább egy nagy bögrével,se volt, h 2-3bögrével is megittam egy nap elég erősen.

Aztán egyik nap nem ittam. Másnap megcsimáltam a kávém,ahogy ezelőtt szoktam, ittam két kortyot és kiöntöttem,mert nem kivántam. Utána levő nap ittam,ma meg megint nem ittam,pédig ezelőtt mindig ittam l.

Azt tapasztaltam,h azokon a napokon amikor nem ittam, akkor nagyon fájt a fejem

2016. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fokozatos elnyúljtást kb 1 hónapra tenném. Az ennyi

koffeinnél már szinte tünetmentes. Mivel szereted az

ízét, ezért a menteset ihatod, illetve a placebo ha-

tás miatt javaslom, hogy a pohárszámot ne csökkentsd,

hanem akár keverd a két féle port. A végére már csak

menteset iszol. Azt pedig mentálisan sokkal könnyebb

letenni, mint amiben koffein is van :)

2016. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam a napi 3-4 csészéről leszokás 2-3 nap fejfájással, levertséggel járt. Mondjuk én amúgy sem vagyok egy pörgős alkat. Viszont a kávé még jobban kimerít, ha ilyen sokat iszok. A végén már egyre többet ittam, mégis egyre fáradtabb voltam. Most többnyire keverem a koffeinmentest a simával, és 1-2 fél adagot iszok egy nap.
2016. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és két kávézás között vagy az utolsó után ha eltelik valamennyi idő nem vagy nagyon fáradt? nekem ilyen állandó nyújtózkodási kényszerem van és baromi fáradtnak érzem magam..
2016. szept. 13. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
De igen, ezért nem jó a kávé. Gyakorlatilag a rövid élénkítő hatásért cserébe hosszútávon kimerít. Van aki bírja, megiszik napi 4-5-öt, van akit meg kikészít, mint engem is.
2016. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok ülőmunkát végzel? Sokat mozogsz? Mert a nyújtózkodás

a kávézás mellett utalhat másra is, főleg, ha a nyakadat

is nyújtogatod/forgatod.

2016. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!