Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jó reggelente kávézni? (tejesk...

Jó reggelente kávézni? (tejeskávé)

Figyelt kérdés

Sziasztok


11. osztályba léptem, és (a korábbi évekhez képest) rengeteg órám lett, és elég kemények - ugye készülni kell a kis- és középszintű érettségikre. Ma 9 órám volt plusz dolgozat/felelés, ezért csináltam magamnak tejeskávét, hogy kibírjam a mai napot. Tök jól feldobott, és nagyon megszerettem :) (korábban nem szerettem a kávét, úgy tűnik mostanra változott meg az ízlésem)


Milyen pozitív (illetve negatív) hatása van naponta 1, max 2 csészényi tejeskávé elkortyolgatásának? (ezt pár szünet alatt nyalogattam el, arra esetleg van valami tapasztalat, hogy "hosszan" kell inni vagy egybe?)


(bocs a hülye kérdésért, most kezd rajtam kiütközni a fáradtság)



2016. szept. 15. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Nagy bajod nem lesz tőle, de függőséget okozhat, ezt érdemes tudnod. Én is kávéfüggő vagyok, reggel kávéval kezdek már sok éve, plusz még kettő napközben... Sok mindent lehet róla olvasni, egyesek szerint emeli a kortizolszintet, ami hozzájárul a mellékvese-kimerüléshez, a vérnyomást is emeli (az enyémet nem, egyrészt mert hozzászoktam, másrészt mert úgyis túl alacsony), mások a benne lévő antioxidánsok miatt inkább hasznosnak tartják. Szerintem jó is, meg rossz is egyszerre. Én nem tudok lemondani róla...
2016. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék, hogy ha a presszókávéba nem teszel jócskán tejet vagy valami tejpótlót, éhgyomorra nem tanácsos inni, irritálja a gyomrot, hosszabb távon fekélyt is okozhat. Ez persze rád nem vonatkozik, mert tejeskávét iszol.
2016. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!