Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek is nagyon emelkedik a...

Bálint117 kérdése:

Nektek is nagyon emelkedik a cukorszint SÖR fogyasztása után?

Figyelt kérdés

...elismerem elsőre hülyén hangzik!

De apukámtól örököltem egy cukormérőt - szegény cukorbeteg volt. És néha sör ivás után meg szoktam mérni. Élképesztő!

3-4 sör után 8-9-10 a cukor érték (normál állapotban 5).


Tapasztaltok ilyent? Szeretek meginni otthon a TV előtt 7-8 sört, de ezek után nem nagyom merek...


Bocs az elvont kérdésért.



2016. szept. 16. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tíz pontban tanácsolják, miért hasznos a sör fogyasztása, de egyik pont sem javasolja, hogy este a tv előtt kell vedelni. Az már alkoholista kategória.
2016. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kösz :) De ha nekem annyira ízlik.... nagyon szeretem az ízéért!!
2016. szept. 16. 19:56
 3/10 A kérdező kommentje:
De amúgy a kérdésre kell komment, nem a te személyes értetlenséged kifejézésének szintre feltörő erőre...
2016. szept. 16. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem mindenkinek. Állítólag az alkoholtól hirtelen megemelkedik, majd leesik a vércukor. A sör az alkohol mellett egyéb szénhidrátokat is tartalmaz, év mivel oldott formában van, jó gyorsan fel is szívódik, és szintén vércukor emelkedést okoz. Azt nem tudom, hogy evés-ivás után mi a normális vércukor érték.

Saját álláspontom szerint a sör egészségtelen. Összefüggésbe hozták már gombás fertőzésekkel is.

2016. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod! kicsit segített!

Üdv!

2016. szept. 17. 08:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy jól méred-e a vércukor szintedet.

Melyik mérést használod, a legutolsó kortytól számított másfél óra utánit vagy a legutolsó korty vagy falat utáni kettő óra után méred?


Azt tudni kell, hogy a vércukor az étkezések után mindenkinél felugrik egy magasabb értékre, ami röviddel utána (másfél órán belül) mérve nem lépheti túl egészséges esetben kb a 12-es értéket. Ami számít a szervezet cukor lebontó működésének a meghatározásában, az a másfél óra utáni mérés.

Az a valódi vércukor érték, amit figyelembe kell venni.

Majd írd meg, mennyi a legutolsó falat ennivaló és a legutolsó korty sör után eltelt másfél óra végén a mért érték.


Ezt nagyon sokan nem tudják, sőt még az orvosok se mindig figyelnek erre, hogy mennyi idővel azelőtt volt az utolsó étkezés, pedig az nagyon fontos a mérésnél. Másfél órán belül lehet magas, az még normális.

2016. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MIKLÓS18 válasza:
Nincs abban semmi,ha valaki tv előtt "vedel",legalább,különösen,ha sokak által tisztelt személy,ezt nem kockáztatja,azzal,hogy csak szűk köre előtt nyúl italhoz-és az alkoholizmushoz pláne semmi köze ahhoz,hogy valaki hol iszik,aki akar kocsmában,aki akar otthonában,aki nem akar,ne igyon!de az alkohol alapból egy szerves szénhidrátvegyület,ezért garantált az emelkedés,nem kérdés,azt már én sem tudom,hogy meddig és mennyire,én iváskor nem foglalkozok mérésekkel,azt nem is érdemes szerintem,ittasan az ember túlreagálhat egyes helyzeteket,nappal mérje meg a cukrát,egy kiadós ebéd után a kérdező,az mérvadóbb,10 ha alatt lesz,akkor nincs baj !Este pedig fogyassza a sört kedvére!
2016. szept. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nappal mérje meg a cukrát,egy kiadós ebéd után a kérdező,az mérvadóbb,10 ha alatt lesz,akkor nincs baj !"


Na azért álljunk meg!

A mérést mindig az utolsó étkezés vagy szénhidrát bevitel után másfél-kettő órával kell mérni, különben ha közvetlenül utána méri, akkor értelmezhetetlen lesz az eredmény.

Sajnos kénytelen voltam ezeknek az összefüggésit megtanulni mert létfontosságú nálam, hogy tistában legyek az értékekkel. Így teljesen normális, teljes életet tudok élni megfelelő diétával. Ehetek sok mindent, sőt mindent a kimondottan cukros dolgokon kívül, csak éppen annyit lehet egyszerre, aminek a szénhidrát tartalmát másfél órán belül le tudja bontani a szervezetem. Ezen túl sok mindennel nem is kell foglakoznom, legfeljebb még arra kell figyelni, hogy az összes energia amit megeszek, azt le is dolgozzam valamilyen mozgás formával. Vagy kevesebb tápértéket vigyek be, különben elhíznék.


A másik amit mérni szoktak a cukrosok, a reggel éhgyomorra mérhető érték. Ez a diabéteszes betegeknél fontos érték, hogy éjszaka a máj mennyi szénhidrátot termel a szervezetben lévő zsírból. Ez a cukor-Ch és Ch -cukor transzport a májban megy végbe. Na de ez a cukor háztartás része a dolognak.



A sör kb egy zsemle elfogyasztásával egyenlő mértékben viszi fel a cukrot, de vannak különböző sörök ahol lehet nagyobb a szénhidrát mennyiség is benne.


[link]


A táblázat jobb szélén alul kiválasztható más ital is egy táblázatból, mint pl a barna sör és egyéb italok


-


Az meg nem alkoholizmus, amikor egy héten kétszer valaki megiszik néha egy üveg sört, netán kettőt. Attól már úgyis kidől az ember mint a krumplis zsák és alszik egy jó nagyot tőle. Aki alkoholista, annak viszont ez már meg se kottyan!


Aki napi szinten, szinte kötelező rendszerességgel megissza azt a legalább egy üveg sört, az már alkoholizmusnak számít.


Az határozza meg, hogy valaki alkoholista vagy sem, ha nem tud meglenni nélküle, ha már hiányérzete van ha nem ihat alkoholt legalább egy üveggel, az az alkoholizmus jele.


Ha valaki nem alkoholista, csak az íze miatt szereti, az az alkohol mentes sört is jólesően megissza és azt is szereti. Viszont ha valakinek az alkohol tartalma hiányzik, ott mese nincs, annak már van egy neve. Az alkoholista.


Ami az egészben a legszebb, hogy ezt nem én találtam ki, hanem toxikológiával foglalkozó orvosok állítják.

2016. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egy sor is téli van gyors felszívódású szenhidrattal. Ezért sok. Tej, gyümölcscukor ugyanez
2016. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem pisilsz be este?
2021. máj. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!