Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Végülis káros vagy hasznos a...

Végülis káros vagy hasznos a sárgarépa fogyasztása?

Figyelt kérdés
Van olyan "táplálkozás szakértő" aki dicsőíti, van olyan, aki nem javasolja a fogyasztását.

2016. márc. 16. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mindenre igaz. Az összes hagymát is károsnak tartják, a paradicsomot ördögtől valónak, ésatöbbi.


El nem tudom képzelni, mi lenne vele a baj, én mindenesetre eszem. Répa nélkül minek éljek? Alap.

Nagyon egészségtudatos vagyok és sok ételcsoportot kizártam, de a répa minden oldalról tetszetős. Kivételes zöldség, mert hőkezelve állítólag értékesebb, több tápanyagot ad, de ez nekem megfelel.

2016. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sok hasznos vitamin, tápanyag mellett mai tudásunk szerint csak azt tudják negatívumként mondani róla, hogy van akinek nagyobb mennyiségben, vagy nyersen nehezen emészthető. Jellemzően az ilyenek legyengült szervezetű emberek.
2016. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is, hogy akinek baja van a vérnyomásával, annak tilos fogyasztani. Miért is?
2016. márc. 16. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Kálium tartalma miatt a vérnyomást minimálisan csökkenti (WNK1 génre gyakorolt hatásán keresztül), de pl. 5 kilót is a gyomrunk nem bírná, nem a keringési rendszerünk.
2016. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül is igen.
2016. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!