Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha heti kb. fél kiló vajat...

Ha heti kb. fél kiló vajat megeszek annak lehet egészségkárosító hatása?

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 20:17
1 2
 11/13 anonim válasza:
A tejben sok hormon van, főleg ösztrogén típusúak, melyek zsírban oldódnak. Minél zsírosabb a tejtermék, annál több benne a hormon, és ezen a sütés sem segít, mert a többségük elég hőstabil. Férfiaknál a tejtermék fogyasztásról azt sejtik, hogy összefüggésben van a prosztatarákkal, hererákkal. Nőknél a túl sok ösztrogén hormonzavarhoz, meddőséghez vezethet, és egyes ösztrogénfüggő daganatok is gyakoribbak.
2016. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Reggel és este is szoktam pirítóshoz enni, imádom. Eszek mást is, úgy gondolom változatos az étrendem. A testtömeg indexem 20 alatti. Fél kilót nem szoktam megenni csak azért kérdeztem mert simán meg tudnék:)
2016. szept. 27. 20:49
 13/13 anonim ***** válasza:

#10: No igen, megfelelő feltételek mellett lehet problémás. De csak a vaj miatt még nem.

S vajat sokféleképpen lehet enni. Én speciel szívesen megeszem magában is, de egy kis zöldséggel még egészen szokványosnak is mondható... Vajas répa, ebben ugyan a répa is hozzátesz a kalóriákhoz, de közel sem annyit, mint a vaj, s egyoldalúnak sem mondható az az étrend, amiben ez benne van, s persze még ezervalamennyi kcal mindenféle másból... Fogyni is lehet így. Én ugyan napi 5 dkg zsírral fogytam, de volt mellé 15 dkg olajos mag és zsíros állati fehérjeforrás is. Inkább a szénhidrátot áldoztam be. Ja igen, vajban tojást is lehet sütni. Sosem eszem péksütit, vajat viszont gyakran. Egy csomó sütiben is rengeteg vaj van, krémekbe is tehető... Nyilván mást is kell enni a nap folyamán, de azért az ilyen étel is sokat le tud fedni a tápanyagszükségletből, főleg, ha a süti vagy a krém tartalmaz jelentős mennyiségű tojást, ami nem ritka.

2016. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!