Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nekem 2-típusú cukorbetegségem...

Nekem 2-típusú cukorbetegségem van, az orvos szerint ebből kigyógyulhatok ha diétázni kezdek és lefogyok, tényleg meg lehet belőle gyógyulni?

Figyelt kérdés

Azt már észrevettem, hogy ha keveset eszek akkor jobbak az értékeim.


135kg/175cm Fiú


[link]


2016. szept. 30. 13:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A földimogyorót (főleg ilyen mennyiségben, napi szinten) nem tartom jó ötletnek. Zsír gyanánt kacsazsír, kókuszzsír, vaj is beleférne, és/vagy zsírosabb húsok. Fehérjeforrásként tojás, heti 1-2x hal. Zöldségekből is lehetne kicsit változatosabban, alacsony glikémiás indexű fajtákat válassz (káposzta, uborka stb).

Ebben a táblázatban megtalálod az egyes élelmiszerek glikémiás indexét:

[link]

2016. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Még valami: a leveseket nagyon ajánlom (nyilván nem krumplilevesre gondolok), mivel kevesebb kalóriával is jól tudsz tőlük lakni, és az emésztést is segítik. Persze a levestésztákat érdemes kerülni.
2016. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A testépítő étkezés is megfelelne?

- Rizs, csirkemell, zöldségek.


Tehát így:

Napi 2/testsúly/kg szénhidrát és ugyanennyi fehérje.

Ez napi 150g szénhidrát lenne. Ez nem sok nem?

2016. okt. 3. 14:14
 14/14 anonim ***** válasza:
40%

Az 1-es típus autoimmun betegség, amelynél a szervezet megtámadja a hasnyálmirigy Langerhans-szigeteit, amelyek az inzulint termelik. Így nem jut a szervezet inzulinhoz, hogy fel tudja használni a vérből a glükózt.

A 2-es típusnál megvannak az inzulintermelő sejtek, de túl sok a cukor, amivel meg kell küzdeniük. Kimerül a kapacitásuk. Kevesebb cukorral jobban megbirkóznak.

2016. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!