Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nekem 2-típusú cukorbetegségem...

Nekem 2-típusú cukorbetegségem van, az orvos szerint ebből kigyógyulhatok ha diétázni kezdek és lefogyok, tényleg meg lehet belőle gyógyulni?

Figyelt kérdés

Azt már észrevettem, hogy ha keveset eszek akkor jobbak az értékeim.


135kg/175cm Fiú


[link]


2016. szept. 30. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Igen,igaza van az orvosnak. Számtalan II. típusú diabeteses beteg hagyhatta el a gyógyszereit,sőt az inzulint is megfelelő diéta és testsúly mellett.
2016. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Igen, volt ilyen ismerősöm, aki 100+ kilósan már ott tartott, hogy szúrnia kell az inzulint, de ledobott 30-40 kilót, és rendbe jött.
2016. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jó ötlet lenne a paleo étrend?

Meg a napi 75g szénhidrátbevitel?

A többi zöldség, gyümölcs és fehérje lenne.

2016. szept. 30. 14:10
 4/14 A kérdező kommentje:

És ilyet szedni érdemes lenne?


[link]

[link]

2016. szept. 30. 14:13
 5/14 anonim ***** válasza:
A paleo jó ötlet. De az a lényeg, hogy ne egyél cukrot, és minél kevesebb fehérlisztet, fehérkenyeret, stb. Ha csak ezeket betartod, máris elég lehet az az inzulinmennyiség, amennyit még elő tud állítani a szervezeted gyógyszerek, inzulininjekció nélkül is, tehát abbahagyhatod ezek szedését, alkalmazását. Ha ezt nevezed gyógyulásnak, akkor igen, ilyen van. De csak addig maradsz ilyen, gyógyult állapotban, amíg nem eszel cukrot és fehérlisztet. Fegyelem kérdése. Remélem, menni fog!
2016. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A II. Cukorbetegséghez gyógyszert írtak fel.

Nem kell injekció.


De azért a fogyást betartom.

Az sok szénhidrát ha 150g eszem?

Zabpehelyből és rizsből vinném be meg zöldségekből.

2016. szept. 30. 15:29
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Én is hallottam már gyógyultakról, mondjuk ők 20 gramm ch alatt voltak. Ami, fontos megjegyezni, nem minden cukorbetegnek előnyös, de a típusokat sosem tudom megjegyezni, hogy annak mi szerepe van ebben.

De a jó étrend tényleg csodákra képes. A mozgás is jó.


Nem tudhatom, hogy neked 150 gramm ch mennyire jó, de persze fontos, hogy ne egyél sok gyors szénhidrátot, s nem kell kitölteni a 150 grammot, csak azért, mert sok orvos azt javasolja. Kérdés, mennyire bírod a zsírt, mert neked tuti nem apró a kalóriaigényed, kevés szénhidráthoz pedig viszonylag sok zsír kell, hogy ne koplalj, fogyáskor is, amire, ugye, szükséged van...

Mindenképpen válts jobb életmódra, mozgás, kevesebb ch, főleg lassú felszívódású, amúgyis jó, tápláló étrend, megfelelő, nem túl sok, nem túl kevés kalória...

2016. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7-es, az a különbség a tipusol között, hogy az 1-esnek semennyire nem működik a hasnyálmirigye, ezért inzulinoznia kell magát. Ez àltalában örökletes, illetve a hajlam benne van az emberben, ezért jön ki gyerek/fiatalkorban. A 2-es tipus a gyógyszeres, ez alakul ki fiatal felnőtt/időskorban, konkrétan a túlsúly, helytelen életmód miatt. Ez a különbség.


Kérdező, szerintem te próbáld ki hogy kevés ch és kalóriàt eszel meg. Ez a kettő àltal fogyni fogsz az tuti. Plusz ugye a mozgás. Nem kell nagyra gondolni, kezdésnek elég mondjuk napi fél óra séta, aztán ezt lehet továbbfejleszteni futássá, kardió edzéssé vagy akármi. Én inzulinosként napi 180 ch-t eszek. Neked is ennyit ajànlok kezdésre, aztán fogozatosan csökkentheted.

19/L

2016. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

"A 2-es tipus a gyógyszeres"


Eleinte általában. De aztán lehet, hogy átmegy inzulinosba, ha nem diétázik.

2016. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg ennyi van egy napra:

- 50g zabpehely

- 50g barna rizs

- 50g bab


- kevés hús (2 szelet talán)

- paradicsom (100g)

- paprika (100g)

- hagyma (100g)

- répa (100g)


- földimogyoró (100g) ebből van az olaj



Jelenleg ennyi.

Nem tudom hogy egyek-e még ehhez valamit?

2016. okt. 3. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!