Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fél éve nagymértékben hullik...

Fél éve nagymértékben hullik a hajam, hajmosáskor tincsekben, és napközben is nagyon sok. Sok orvosnál voltam, nem tudom mit tehetnék még? Valakinek esetleg hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen, nőgyógyásznál, fogászaton, bőrgyógyásznál, mindenhol minden teljes mértékben rendben volt. Hajgyógyásznál is voltam, ő is megvizsgált valami egész testet átvizsgáló mágneses géppel, ami azt mutatta hogy kevés folyadékot iszom, és a májamra ráférne egy tisztítás. Ajánlott vitaminokat, és vettem fél éves kúrára elegendő sampont, tonikot és egyéb dolgokat a hajamra. Azt mondta nem jut el a tápanyag a hajhagymáimhoz ezért is hullik a hajam, de ettől függetlenül nőnek új hajszálak is, de a fejem tetején rendesen megritkult. Jelenleg szedek omega 3-at, magnéziumot, kálciumot, vasat, d-vitamint, cinket, és Máriatövis kapszulát ami a májtisztításhoz kell. Próbálom a vizet is erőltetni, de az nem nagyon megy, próbálok változatosan enni. Mi mást tehetnék még? A hajam folyamatosan hullik, marék számra, félek hogy nem marad hajam, és csak 23 éves vagyok. Van/volt valakinek esetleg ehhez hasonló problémája?

2016. okt. 1. 16:51
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Véletlenül a táplálkozás kategóriába tettem, remélem attól érkezik rá válasz :) Végülis, lehet a táplálkozás miatt is :)
2016. okt. 1. 16:54
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológushoz is nézz el szerintem. Akár pajzsmirigy gond is lehet. A táplálkozás kategória nem feltétlenül rossz, ugyanis a kaja mindenre kihat. Én pont most kezdek egy diétás kísérletbe, amivel megpróbálom helyrerakni a hormonokat.
2016. okt. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Pár éve voltak hormon gondjaim,ezért most direkt olyan vérvételt kért az orvos,ami ezt kimutatja,és minden rendben van.Ezért ötletem sincs mi lehet.Köszi a választ.
2016. okt. 2. 21:48
 4/24 anonim ***** válasza:
Valóban lehet köze a táplálkozáshoz, pl. eszel-e elég teljes értékű fehérjét, mennyi bolti feldolgozott ételt eszel. De lehet lelki eredete is, egy kineziológus meg tudná ezt nézni. A vizet nem kell annyira erőltetni, ha étellel sok folyadékot viszel be (pl. levesek, lédús gyümölcsök, zöldségek).
2016. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha a fejed tetején ritkult meg jobban, akkor tuti hormongond! Tesztoszteron, DHEA-S, androsztendion hormonokat nézess (androgén=férfi hormonok). Pajzsmirigy funkció is fontos. Családban volt hajhullás nőknél? Sajnos az is lehet, hogy genetikailag vagy érzékenyebb a normális mennyiségű férfihormonra = "örökletes hajhullás".Más tüneted van-e, pl. menstruációs problémák, szőrök stb? Írtad, hogy volt hormonproblémád, azok nem szoktak csak úgy maguktól megszűnni. Sajnos tapasztalt vagyok ezen a téren, lassan 2 éve hullik a hajam, egy mellékvese-betegség miatt túl sok bennem a férfihormon.
2016. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A férfihormokról valóban nem tudok semmit, azt nem vizsgálták ki. Igen a szüleim is kopaszodnak, valószínűleg ez is közrejátszik valamennyire. Legalább most el tudok indulni egy szálon.

Nagyon szépen köszönöm!

2016. okt. 5. 12:39
 7/24 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, a fejem tetején ritkul, és menstruációs problémáim is voltak az elmúlt időszakban.
2016. okt. 5. 12:40
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, a hormonproblémáknak is lehetnek táplálkozási okai, és ezeket rendbehozni nem hetek, inkább hónapok vagy évek kérdése.
2016. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, remélem rendbe fogsz jönni! Én már majdnem feladtam,egyedül a nőgyógyászom akar rajtam segíteni, de ő meg nem tud (nem írhat fel olyan gyógyszereket, mint egy endokrinológus).

Egyébként utolsónak üzenem, hogy nem biztos a táplálkozási ok...Nekem konkrétan születésem óta megvan a betegségem, egy genetikai hiba okozza, viszont kb. 8 évesen kezdett megnyilvánulni. Természetesen lehetnek más esetek is, de nem mindig az életmódot kell okolni (ennek az eldöntése az orvos feladata).

2016. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam úgy, hogy "lehetnek" :)
2016. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!