Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet egészségesen élni hús...

Lehet egészségesen élni hús és tejtermékek fogyasztása nélkül?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
A vegánok le fognak ezért hülyézni,de én(és még sokan) azt mondom,hogy nem. Eszenciális aminosavak,bizonyos vitaminok (pl.B vitamin),csak a húsokban,tejtermékekben,tojásban vannak megefelő mértékben.
2016. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze. Első, a tojás nincs kizárva a kérdésben :)


Én majdnem így eszem, néha figyel be egy kis vaj vagy sajt, de nem sok szerepe van a tápanyagbevitelemben, még a kálciumot is inkább növényekből szerzem (a tojáson kívül, de abban közel sincs elég), nem abból a csepp sajtból...


Még vegánként is lehet egészségesen élni, de oda kell figyelni és elég esélyes, hogy szedni kell B12-t. De mivel a húst és mindenfélét evő emberek is szednek mindenféle vitamint és ásványi anyagot, nem látom ezzel a problémát. A szerencsések pedig megtermelik maguknak.

2016. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tojást eszel, akkor tényleg látok rá esélyt.

Nekem is vannak kételyeim a vegánsággal kapcsolatban. Egyrészt nem olyan egyszerű, hogy csak növényeket eszek, és egészséges leszek, komolyan meg kell tervezni az étrended, hogy minden meglegyen benne. Nyilván aki így él jó ideje, annak már megszokásból is megy. Ha sokan el is tudnak így élni, nekem meggyőződésem, hogy nem mindenki bírja. Illetve szerintem a gabonákkal, hüvelyesekkel szemben legalább annyi ellenérv van, mint a tejjel, hússal szemben. Ezeken kívül pedig nem nagyon akad vegán fehérjeforrás. Már vannak akik a növényi olajok egészségességét is megkérdőjelezik, így az olajos magvak fogyasztása sem biztos, hogy akkora tutiság. Ráadásul az ezekben található fehérjékből aztán tényleg szinte semmi nem hasznosul. Gondolom ti is tapasztaltátok, hogy körülbelül úgy jön ki, ahogy be is ment.

A tejtermékek elhagyása még akár előnyös is lehet, de a húsevés mellőzését nem tartom normálisnak. Viszont újabban azt olvastam, hogy nem jó csak tiszta izmos részt enni, mert nem kedvező az aminosavprofilja. Kötőszöveti, porcos, bőrös részeket is kell enni, vagy ha undorodunk tőle, akkor lehet egy kis zselatint enni az étkezésekhez. Ennek az az oka, hogy az aminosavak nem csak építőkövek, hormonszerű hatásaik is vannak, és a tiszta húsban található aminosavak a kötőszövetek magas glicintartalma nélkül lassítják az anyagcserét, gyulladáskeltőek, és egyéb kedvezőtlen hatásaik vannak.

2016. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, de minek?
2016. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A tejtermékeket sokan egészségtelennek tartják, szerintem húst se feltétlenül kéne annyit fogyasztani, mint amennyit a modern nyugati ember, pláne olyan rossz minőségűt. Igazából nem csak színhúst kéne enni, hanem kollagén típusú fehérjéket is, amik a belsőségekben, kötőszövetekben vannak (pl. máj, zselatin, csontleves). Aztán ott van a hal és a tojás, szóval színhús és tejtermékek nélkül jó eséllyel lehet vki egészséges szerintem.

A vegánságot én sem tartom egészségesnek, és nem csak a "miből viszek be elegendő fehérjét ügy" miatt, de ezt nem fejtem ki, mert nem ez volt a kérdés.

2016. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Határozottan igen. Sokkal egészségesebben, mint hússal és tejtermékekkel.
2016. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!