Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 24 órás PH monitorozás reflux-...

24 órás PH monitorozás reflux-gyanúra hol kérhető Budapesten?

Figyelt kérdés
A neten csak Pécsen találtam olyan helyet, ahol ezt csinálják. Az a bajom, hogy gasztroenterológiára nem merek menni, mert attól félek, rögtön gyomortükrözéssel kezdenék. Pedig valójában a 24 órás biztosabb eredményt ad, csak nekik egyszerűbb a tükrözéssel kezdeni...Én meg inkább fizetek érte, és csinálják meg rögtön a 24 órásat, az talán "kellemesebb".
2010. ápr. 26. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Amúgy a 24 órás ph vizsgálathoz is gasztroenterológiára kell menni. Nekem decemberben volt ilyen vizsgálatom, reflux gyanuval. Hát végülis nem volt olyan vészes, de elég kellemetlen volt hogy egész nap ott volt. A gyomortükrözés annyiban "jobb" hogy az csak kb. 5-10 perc, aztán lehet haza menni. Ezzel meg be kell feküdni. Remélem tudtam segíteni. 15/L

2010. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És te kérhetted, hogy ne tükrözzenek, hanem a 24 órásat csinálják inkább? Amúgy volt már gyomortükrözésed? Én csak azért gondolom, hogy kellemesebb a 24 órás, mert amit a gyomortükrözésről hallottam, azt nem lehetne 24 órán át bírni. A 24 órásat is ledugják egész a gyomorba?

Á, én még húzom ameddig csak lehet, igazából lehet hogy nem is az van, volt egy atípusos tüdőgyulladásom, és január óta még mindig köhögök, de egyre kevésbé, most túl vagyok 1 hónapnyi antibiotikumon, szedtem végig probiotikumot, ennek ellenére elkezdtem böfögni, írtam egy netes szakértőnek, aki közölte, hogy nem az antibiotikum miatt böfögök, hanem valószínű reflux és emiatt lehet ez a kitartó köhögés is. De én még reménykedem, hátha segít a probiotikum, most szedek még néhány hétig, én kibékültem az atípusos tüdőgyulladás diagnózissal, az se volt kellemes, na de egy reflux, amit még kezelni se lehet rendesen, ráadásul kőkemény tüdőtüneteket okoz, azzal nem tudom hogy tudnék együtt élni...Nagyon elfáradtam ezalatt a 4 hónap alatt többek közt a sok orvosi találgatásba, bár az én hibám is, hogy halogatom a reflux kivizsgálását. Ezzel a 24 órással kibékülnék, de ezzel is csak ha 1 hónap múlva se múlik el a köhögésem és büfögésem.

Nagyon köszönöm amúgy, sokat segítettél. Ez fizetős hely volt egyébként? Vagy orvosi beutalóval ingyenes? És neked végülis mi lett a diagnózis?

2010. ápr. 26. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a Tüzoltó utcai gyermekkórházba voltam. beutalóval kellett menni, és időpontot is kellett kérni telefono. Amikor telefonáltunk már akkor mondták hogy majd ilyen 24 órás viztsgálat lesz. Végül reflux nem lett, igaziból semmit sem találtak, csak annyit mondtak hogy egy nap többször egyek és mindig inkább csipegessek. Többször keveset. Ettől nekem el is múlt a gyomorfájás. Amúgy a vizsgálat úgy volt hogy reggel 10 körül egy csövet ledugtak az orromon keresztül a gyomromba. Aztán el kellett mennem röntgenre hogy megnézzék jó helyen van e a cső. Hát nem mondom hogy kellemes volt. Nekem ráadásul nagyon zavarta a mandulámat, olyan volt mintha ráakadt volna a cső. Meg minden nyelésnél ézetem hogy húzódik lefele. Aztán másnap 12 körül vették ki a csövet. Nekem nem volt még gyomortükrözésem, mert úgy volt hogy az majd akkorlesz hogyha a 2 hónapos kontrollon még mindig megvannak a panaszaim. Anyukámnak viszont volt, ő is nagyon félt tőle, de semmi rossz emléke nem maradt. Bemnet, lefújták érzéstelenítővel a torkát, le kellett feküdnie, ráharapnia egy ilyen gumi szerű valamire, és elkezdték tolni a csövet. Igaziból szerintem kb. ugyanolyan érzés mint a 24 órás mert ugyanott megy a cső, csak a tükrözésnél kb. 5-6 perc múlva kiveszik (legalábbis anyukámnak ennyi volt). Ja és talán az egyik kicsit kellemetlen hogy fújnak be levegőt hogy jobban lássanak, ettől kicsit felfújódott. Amúgy ha attól félsz hogy fájni fog hallottam olyat hogy bódításban vagy altatásban csinálják, de ez csak magánorvosoknál van elvileg, és megvan az ára is... Huu, kicsit hosszúra sikeredett =) Jobbulást!
2010. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


itt csinálnak altatásban, és itt vannak az árak is. =) előző

2010. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ. Most kicsit elbizonytalanodtam abban, hogy a 24 órás annyival kellemesebb:((((((((

Na mindegy, majd lesz valami.

Igen, az altatásosról hallottam. Megfontolom majd, de teljesen nem altatnak el.

2010. ápr. 27. 19:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a fájdalomtól félek. Csak volt már, hogy hajszál lógott le a torkomon, és emlékszem még milyen hányingert okozott, innen kezdve el sem tudom képzelni, hogy bírnék én lenyelni egy csövet.
2010. ápr. 27. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon hányingeres vagyok, azt se bírom amikor megnézik a torkomat azzal a "pálcával", sőt még fogmosásnál is hányingerem van amikor a hátsókat mosom. Én is nagyon féltem hogy én azt tuti nem tudom lenyelni, de igaziból csak az a pár másodperc volt rossz amig a garatomnál haladt át, meg amúgyis nyelnem kellett közben és így gyorsan lement. És anyukám is ilyen, de neki sem volt gáz a tükrözésnél, nagyokat sóhajtott, amig ott átment, és amig lent volt, addig meg már "hozzászokott" hogy ott van =)
2010. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)))
2010. ápr. 29. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!