Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav panaszokra, reflux...

Gyomorsav panaszokra, reflux tüneteire kaptam 2 féle gyógyszert a háziorvosomtól (Pazolexa, Motilium). Mikortól kellene javulást éreznem?

Figyelt kérdés
Már 3 hete szedem őket, de semmi változás. Mennyi idő múlva kell ezeknek hatni? Lehet nem is fognak akkor semmit használni? Vagy esetleg 1 hónap után? Az orvos azt mondta, étkezés előtt vegyem be őket. Nem csökkentik egymás hatását ilyenkor?
2011. jún. 22. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

nálunk a családban is "elterjedt" sajnos a reflux. nekünk sem használt, sőt, jobban fájt, mint előtte.

mi salvus vízzel kezeltük magunkat, a gyógyszert is elhagytuk, és hála az égnek, nincs is semmi bajunk :D

ajánlom neked is, nagyon jót tesz. nagyobb üzletekben, de bioboltban is kapható, 3-400 ft. Nem mondom, hogy hagyd abba a gyógyszereket, de én a helyedben ezt kipróbálnám. :D jobbulást!

2011. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a legtöbb (modern) betegség a rossz életmód miatt alakul ki. egészségesen táplálkozz, mozogj, legyél boldog és majd utána talán lehet beszélni róla ha még mindig van.

sok betegségre rádolgozik a túlsúly, a dohányzás, a stressz. ez mind a gyomorra is hatással van egyébként.

2011. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam a Salvus vízről, viszont utánaolvastam. Egy próbát megér. Viszont szedhetem mellette ugyanúgy a gyógyzszert is? Vagy egyszerre nem szabad a kettőt? Azt is kb étkezés előtt 1 órával kell bevennem. A vízet napi hányszor és mennyit fogyasztotok?
2011. jún. 23. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, szedd nyugodtan ,de szerintem nem lesz rá egy idő után szükséged. De azért egy ideig még szedd ( pár hónapig). Adagolása: napi kétszer étkezés előtt 1 órával 1-1,5 dl-t kortyonként. Remélem segíteni fog, csak ne add fel, nem kell szüneteket tartani. Ugyanaz voltam, aki először írta :D
2011. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen! :) Már vettem, és ittam is belőle. A patikában azt mondták, nyugodtan lehet folyamatosan is alkalmazni. Remélem segíteni fog, mert már nagyon sok mindent kipróbáltam...
2011. jún. 24. 13:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Aki először írt és esetleg látja, tőle kérdezném, hogy mennyi idő után számítsak javulásra? (Salvus víz) Ha más is tud segíteni, azt megköszönöm.
2011. jún. 25. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudnám pontosan megmondani, fokozatosan javul. Sajnos az ilyen gyógymódok lassabbak, mint pl egy antibiotikum, ami 1-2 nap alatt tünetmentesít, ismétlem TÜNETMENTESÍT. szóval ne add fel, igyad folyamatosan, szerintem ez egyénfüggő dolog, de garantált, hogy gyógyulni fogsz. :D
2011. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jún. 26. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!