Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A ZÖLD paradicsom mérgező?...

A ZÖLD paradicsom mérgező? Azt hallottam, hogy ami nem érik be, az nem alkalmas fogyasztásra. Csak savanyítani jó?

Figyelt kérdés

#zöld-paradicsom #mérgező-táplálék
2016. okt. 25. 08:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a krumpli héja, ha ZÖLD, az mérgező. Kesernyés is az íze. A paradicsom a krumpli rokona, lehet, hogy van benne valami?
2016. okt. 25. 08:08
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Ha mérgező lenne, akkor savanyítva is az lenne.

A krumpli zöldje az tényleg mérgező, és a termése is.

2016. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

A zöld paradicsomban is, meg a megzöldült krumpliban is szolanin van, ami ENYHÉN mérgezö, azaz ézékeny embereknek okzhat hasfájást, de komoly baja nem lesz.


Ellentétben az elsö megjegyzésével, a szolanin hö illetve sav hatására elbomlik, ezért a besavanyított (vangy megsütött) zöldparadicsom már nem okoz semmiféle problémát.

2016. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2016. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

A zöld paradicsomban nincs szolanin.


[link]


Ellenőriztem az angol wikipédián is, az megbízhatóbb, ugyanezt írják.

Ott azt is kifejtik, hogy a szolanin 170 fokon kezd elbomlani, tehát főzheted, amíg akarod. (Különben a krumpli szárát, levelét, termését is megehetnénk főzve!)

2016. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Savanyítva vagy sütve (rántva szokták elkészíteni) nyugodtan eheted, de nyersen sem okoz komoly bajt, legfeljebb a fejed fájdul meg tőle.
2016. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!