Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegák és vegánok! (Ez esetben...

Vegák és vegánok! (Ez esetben főleg vegánok, vagy aki nem eszik tejet) Bélműködéssel kapcsolatban mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Húst 2 éve szinte egyáltalán nem eszek,de nem is ez az érdekes. 1 hónapja végleg abbahagytam a tejtermékek fogyasztását,kiderült hogy ezektől puffadok állandóan.Így gyakorlatilag növényi dolgokon élek,a puffadás teljesen megszűnt,viszont a bálgázok nem. Állandóan távoznak,rém kellemetlen,nem kell magyarázni,de az emésztésem meglepően egészséges,ezzel együtt. Valaki járt így "vegánná" válás során? :D se szója,se karfioldömping nincs,de nem is időszakos ez az állapot,emésztésem velejárója lett mostanában. Tapasztalatok,tudományos információk az üggyel kapcsolatban? :))) tényleg megköszönöm a tapasztalatcserét ilyen ciki ügyben.
2016. okt. 27. 19:32
 1/8 anonim válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de tejet hogy lehet inni?
2016. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Enni $ry. Még az oltás sem megy
2016. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jobban figyelj arra, hogy milyen ételeket eszel egymás után, itt egy angol nyelvű oldal: [link]


Jobban rágd meg az ételt.

2016. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha eszel hüvelyeseket és gabonát, áztasd be hosszabb időre, a levét párszor cseréld le, és főzd nagyon puhára. Ha túl sok rossz szagú gáz képződik a bélben, az egyrészt attól lehet, hogy nem tudsz valamit rendesen megemészteni, másrészt attól, ha kóros a bélflórád. Ezen gyógynövényekkel, fűszerekkel, gyógyteákkal, probiotikummal tudsz javítani. Tojást eszel?
2016. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: búzát, egyéb gluténtartalmú gabonákat eszel?
2016. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mindent normálisra főzök,meg is rágom,de ezeket ilyen formában nagyjából eddig is ettem. és nem durva szagú,hanem sok,gyors az emésztésem is de egészségesnek érzem,jobb mint volt. tojást pedig nagyon ritkán eszem,azt észrevettem hogy "dob" egy kicsit a dolgon. Most azt érzem hogy jobban ki van békülve a bélflórám a világgal,de lehet attól még valami nem kerek. gyógynövényeket,és mediterrán fűszereket eddig is használtam. megnézem az oldalt,köszi!
2016. okt. 28. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálj ki probiotikumot! Sokszor azért fingunk sokat, mert nincs rendben a bélflóra...

De amúgy a fingás egy természetes dolog.

2016. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan, amikor elkezdenek főként növényekkel táplálkozni, átmenetileg jelentkezik ez a tünet a hirtelen sok rost beviteltől. Aztán szépen elsimul. Érdemes alaposan, nagyon alaposan rágni, és valóban-ahogy az egyik válaszoló írta-figyelni az ételtársítást is. Bár zöldség-zöldséggel sosem vész össze szerencsére :)
2017. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!