Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom minden áldott...

Miért kívánom minden áldott nap az édességet? (Csak normális válaszokat! )

Figyelt kérdés
2016. máj. 16. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg vagy.
2016. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hahaha
2016. máj. 16. 15:17
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez nem függ össze szerintem
2016. máj. 16. 15:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Nálam a megszokás, az édes ízek kedvelése és a szénhidrátdúsabb táplálkozás szokott ilyesmit okozni. Vagy akár az éhség.
2016. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Állítólag az édesség kívánása magnézium hiányra is utalhat. Mondjuk én nem vettem észre, pont akkor nem tudtam rá se nézni.

Volt mikor nagyon kívántam és a rendes kajákra nem tudtam ránézni viszont ettem volna pizzát, gyrost. Akkor szerintem kissé felborult a cukoranyagcserém vagy minek hívják. Egy pár napig megerőltettem magam normális kajával és kerültem a nasit, visszaállt a rend pár nap alatt.

Hormonális is lehet (nőként), mikor megjön is csoki ehetnékem van állandóan.

De el tudom képzelni, hogy akár 20-30 oka is lehet.

A legegyszerűbb gond pedig a csokifüggőség. Rossz az is. Mikor mindennap eszel és el se tudod képzelni, hogy akár egy nap is kimaradjon. Meg lehet szabadulni ettől is, ha kihagysz több napot.

2016. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A krómot is szokták mondani. Nekem a magnéziumhiány pont nem okoz ilyesmit, de ez nem csoda, mert magnéziumhiányom akkor van, ha nem jól odafigyelve ketogénezek, az pedig elég jó édességvágy ellen (nem tuti azért).

A csokivágyat ismerem. A pár nap kihagyás teljesen életszerűtlen, nekem a szénhidrát minimalizálása volt jó rá, azonnal elvágta, de másoknál ez pont hogy szénhidrátéhséget okoz...

De az már általánosabb, hogy az édességek, gyors szénhidrátok további efféléket húznak maguk után. Sokkal könnyebb eleve nem bemenni ebbe az utcába... DE ha valakinek néha kell egy pici csoki, akkor lehet, hogy jobb megennie, mint letiltania magát róla s egyszer csak megvadul...

2016. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A belekben lakó baktériumok és gombafélék is tudják befolyásolni azt, hogy milyen ételt kívánsz. A túlszaporodott candida és vele együtt előforduló baktériumok pl. a cukrot és a finomított szénhidrátokat kedvelik, így minél többet eszel ezekből, annál jobban virulnak, és te annál jobban vágysz ezekre az ételekre.

Persze közrejátszik a megszokás is (már baba- és kisgyermekkorban kialakulhat), és az, hogy az egyébként egészséges gyümölcsök és pár zöldség is édes ízű, így természetes, hogy az ember az édes ízt kedveli. Ráadásul fokozott fizikai vagy mentális terhelés esetén is nagyobb az agy és az izmok szénhidrátigénye, amit a magas cukortartalmú ételek ki tudnak elégíteni. De milyen áron...

2016. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mindennévfoglaltvazz válasza:
Azért egy vérvételre (csak megnyugtatásképpen) mindenképpen érdemes lenne elmenned, hogy a cukrot megnézzék. Persze ne úgy, hogy az előző napokban teleeszed magad édességgel. Ha a cukrod rendben van, akkor bármelyik lehet az előző válaszok közül. Plusz lehet, hogy csak a szénhidrát raktárad ürült ki. Ez túl sok és intenzív mozgás, vagy diéta miatt is lehet. De egy vérvétellel kellene kezdened mindenképpen.
2016. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szabados Réka válasza:

Nyugi!:)

Én is minden nap kívánom és eszem is az édességet, és nem rég más okból kifolyólag voltam vérvételen és semmi baj nem volt a cukrommal

Szerintem ez teljesen normális;)

2016. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Magnézium,cink,vas,D3-vitamin és omega3 zsírsav hiány okozhatja.

Magnézium,cink,D3 vitamin és omega3,ezekből tuti,hogy szinte majdnem minden magyar embernek hiánya van!

A vasat nem szedném,de megnézetném,kell e szedni.

A felsorolt elemek és vitamin,valamint az omega3 összefüggnek egymással olyan formán,hogy ha ezekből nincs hiány,akkor létre jön egy olyan harmonikus,elégedett érzés,ami nyugtat,agyat élesebbé teszi és a stressztűrés erősebbé válik.Derűs,vidám lelkiállapot,éhség és édességvágy nélkül.Én amióta ezeket elkezdtem rendszeresen szedni,ezeket a pozitívumokat érzem magamon.

Ha be szeretnéd szerezni,feltétlenül ne az olcsó,gagyi,szemét anyaggal teli,rosszul felszívódót vásárold,mert ezzel csak kidobod a pénz és első sorban mérgezed magad!

Cinkből a Vitaking Pikolinát már egy jó választás.D3-vitaminból a Gal. Omega3 halolaj fél literes kiszerelésben,szétöntöttem a fiamnak is,s nála van az eredeti üveg,ezért azt most itt nem tudom megadni,de ha érdekel,írj rám privibe és megkérdezem a fiamtól.

Ide sorolnám még a szelént és a jódot,de sajnos itt vannak nagyon komoly megkötések és összefüggések,hogy pl.a pajzsmirigyet arra hajlamos egyénnél mindkettő begyullaszthatja,valamint szelénben is,jódban is különbözőképpen kell megvizsgálni,hogy ki,milyet szedjen,szerveset,vagy szervetlent.Pedig ezeket is kéne szedni,mert M.o.-on ebből is hiányosak az emberek 90%-a.De sok pl.a pajzsmirigy beteg,vagy érzékeny és ahhoz különböző szelén,jód protokoll kell!

2016. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!