Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomortükrözésen volt már valaki?

Gyomortükrözésen volt már valaki?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy refluxom van, ami gyakorlatban annyiban nyilvánul meg hogy gyorsabban romlanak a fogaim, lepedékes a nyelvem és gyakran "böfögök fel", roppant büdös a szám. Tanácsok? Valami jó vény nélküli gyógyszer?

2016. nov. 7. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Rennie. Én többször voltam már tükrözésen, elsőnek még bevállaltam ébren, azóta már csak altatásban. Nem kell tőle félni, 6 óra éhgyomor, szuri kézbe és már alszol is :)
2016. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyömbér-, kamilla- és borsmentatea váltogatva. Ha rossz a leheleted, rágcsálj petrezselymet. És nem ártana odafigyelned a táplálkozásodra.
2016. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit eszel? Mikor és mennyit? Alkoholt iszol, cigizel-e? Ezek az elsők, amit az orvos meg fog kérdezni a panaszaid előtt.

A Rennie jó, de TILOS hosszútávon szedni, mert halált okozhat, nem viccelek, a patikusom mondta.

A tükrözés meg lópikula. Félős vagyok, de nemrég el kellett mennem a reflux gyanúm miatt. Nem nagy ügy, az altatást se kértem, mert minek, az egész 5 perc sincs.

Adnak két nagy adag lidocain sprayt a szádba, le kell nyelni, 5-6 perc alatt teljesen elzsibbasztja a szájat meg a nyelőcsövet is. A bal oldaladra kell feküdni, kezekkel átölelni magad, kapsz egy csutorát a szádba, annak a közepén megy le a cső. A nyelvet le kell lapítani és elkezdik levezetni a csövet. Mikor a mélytorok részre ér, nyelni kell egy jó nagyot és azzal a lendülettel le is megy a gyomorig, meg se érzed. Én úgy csináltam, ahogy a doki tanácsolta, a légzésemet figyeltem, szájon és orron át is tökéletesen lehet levegőt venni, ha koncentrálsz, akkor ellazulsz és nem pánikolsz a csőtől. Egy dolog kellemetlen picit, hogy amikor leér, levegőt fújnak a gyomorba, csak egy keveset, viszont ugye egyből böfög egy jókorát az ember, de nyugi, az orvost nem érdekli. Ha mintát is vesznek, akkor egy cérnavékony, másik csövet átdugnak a már bentlévőn és enyhén megdörzsölik vele a gyomor falát, ez lesz a minta, de ez egyáltalán nem is érezhető. Felfele jövet irritáló kicsit a cső, de inkább az a zavaró, hogy végig nem szabad nyelni, hanem hagyni kell kifolyni a nyálat a szádon, miután kivették a csövet, adnak papírkendőt, abba nyugodtan lehet köpködni a nyálat meg letisztítani az arcod.

Nő vagyok és nagyon félős, egy vérvételtől elájulok, de ez meg se kottyant, plusz azonnal eredményt ad, szóval minden szempontból a legjobb megoldás. Nekem esomeprazolt írtak és diétát (csokoládé, kávé, paradicsom és zsíros ételek tilos, azoktól rosszul is vagyok, de mindenki magának tapasztalja ki, mi bántja a gyomrát és azt ki kell zárni; plusz napi 6-7x keveset enni, sose legyen üres és éhes a gyomor!)

Egyébként ha altatnak, kötelező kísérőt vinni.

2016. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még valami: reggeli mellé egy pohár gyömbértea valami felüdülés a gyomromnak. Kb egy 4-5 centis kis darabot megpucolok, felvágom és leforrázom, 5-6 perc után megiszom és tök jó tőle a gyomrom.

23N

2016. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!