Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukros kóla elhagyása milyen...

Cukros kóla elhagyása milyen hatásokkal jár? Konkrét adatok érdekelnének, akár cikkek is, ha tudtok érdekeset.

Figyelt kérdés

Vízre cserélem - vagyis cserélném, mert már hányingerem van a víztől.

Van rajtam túlsúly, így ennek leadása is cél, de emellett az egészségemre is szeretnék vigyázni, jobb későn, mint soha.


32/N



2016. nov. 17. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a kóla elhagyàsàtól nem fogsz fogyni,legalàbbis én nem fogytam.2éve hogy sokkal kevesebb kólàt uszom,néha megkivànom ,de ennyi.Én betegség miatt vàltottam,nagy vàltozàst nem érzek miatta,inkàbb a lelkemnek tes jót.Sőt megszerettem a vizet.
2016. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attol fugg mennyi kolat iszol naponta...


De csak javasolni tudom, semmi ertelme azt a cukros xart inni. A vizet majd megszokod.

2016. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyanra akarsz választ kapni, amiről tudod, hogy nem kaphatsz. Minden ilyen jellegű vizsgálat iszonyú pénzbe kerül, így nincs vállalkozó az ilyenek lefolytatására. A gyártók pedig nem érdekeltek a gyártmányaik leminősítésében. Józan ésszel belátható, hogy minden erősen hizlal, ami több a csapvíznél, tehát felesleges kalóriát és függőséget okozó anyagokat tartalmaz.
2016. nov. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak saját tapasztalatokkal tudok szolgálni.

Ezelőtt 4 évvel hagytam abba a kóla(és minden cukros üdítő) ivását egyik napról a másikra. Elsősorban ásványvízre tértem át, mert a buborék miatt könnyebb volt magamat becsapni. Azóta is ásványvizet iszok, de a vízzel sincs bajom(vizet inkább nyáron iszok).


A hatásai: A négy év alatt kb. 2 alkalommal ittam újra kólát. Néha előjön, hogy "de jó lenne egy pohár pepsi" de könnyen legyőzhető az érzés. Ez is inkább akkor jön fel, amikor valamilyen olyan dolgot eszek amire anno mindig kólát ittam, és szuper érzés volt. Pl. egy csomag ropi után, egy kellemesen hűvös pohár buborékos pepsi leírhatatlanul jó. :D

Szóval nincsenek elvonási tüneteim, nem remegek a kóláért, nem volt nehéz, mert egyik napról a másikra ment. Úgy, hogy előtte napi 2 liter kóla simán lement, sőt volt amikor több is.


Túlsúly: Egyszerű matek. Ha a bevitel több, mint amit elhasználsz akkor hízol. Ha ugyanannyi akkor stagnálsz, ha kevesebb akkor fogysz. (Persze ez nagyon leegyszerűsítve.. :)

Ezáltal ha most beviszel 2500-at, akkor kóla nélkül beviszel 2000-et, ha 2100-at elhasználsz, akkor megindul a fogyás. (csak példa)

2016. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kóla függő voltam.

Egy időben 2-3 literrel is megittam a Cherry Coke-ból. Majd a Tescos Klasszikus Kólára váltottam, abban fele cukor és mesterséges édesítőszer volt. Aztán vagy két éve, mikor kivezették a terméket és megszűnt, akkor a teára váltottam.

Többféle teát is kipróbálva a Twinings earl grey ízlett a legjobban. Most ezt iszom Poliset édesítővel és egy kis citrommal.

2016. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Cikk elég sok van róla, itt van pl egyik:

[link]

2016. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ez olyan kérdés lenne, amire nem létezik válasz.

De ha szerinted olyat kérdezek, akkor miért válaszolsz?


A cikket köszönöm, mindjárt elolvasom.


5-ös, 6-os válaszolónak köszönöm a személyes tapasztalatot, de igazából arról pont nem írtatok, hogy fogytatok-e emiatt valamennyit.

2016. nov. 17. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj hogy te tévedésben élsz és ezt a tévedést akarod kimagyarázni holmi kutatási eredményekkel amikre majd ráfogod hogy á nem is éri meg inkább iszom tovább azt a felmosó s z a r t .


Nekem meg nem a víztől hanem a cukros üdítőktől van hányingerem mivel én képes voltam váltani és átszoktam napi 2l desztilált vízre aminek semmilyen íze nincs .


Miután kitisztul a szervezet helyesen kezdi el érzékelni az ízeket és az ilyen ipari mérgeket mint a kokakóla ,energiaitalok szesz stb kidobja a szervezet.


Ha te 32 évesen is csak arról gondolkozol hogy mi lenne ha ... akkor már rég elkéstél . Tovább fogsz hízni és jönnek a komolyabb betegségek a sok cukor és mesterséges adalékanyagoktól . Nem a kóla fog megölni hanem az az aprócska tény hogy nem viszel be tiszta vizet vagyis a te testedben az élet alapvető alkotóelemének a funkcióját akadályozod meg .


A tested 70% a víz ,és te ott tartasz 32 évesen hogy elolvasol néhány cikket vajon eldob e a kólát . Már rég elkéstél ahelyett hogy itt vitatkozol többet érne ha innentől kezdve elkezdenél vizet inni ahelyett a függőséget okozó legális kábszer helyett.

2016. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Az a baj hogy te tévedésben élsz és ezt a tévedést akarod kimagyarázni"


Nem... Tudod, az a baj, hogy te meg akarod mondani, hogy én mit gondolok, pedig nagyon rosszul látod.


Ha úgy állnék hozzá, hogy ráfogom, nem is éri meg, és iszom tovább, akkor ki sem írtam volna ezt a kérdést.

Bocsáss már meg, hogy érdekel egy dolog háttere, és akarok róla olvasni egy kicsit, hogy ezáltal is több ismeretet szerezzek.

Nem célom, hogy újrakezdjem, de miért bűn az, hogy tudni akarok tényeket?


Nem késtem el, hiába írod le többször is.

Nehogy már 32 évesen késő legyen az embernek áttérni egy egészségesebb életmódra.

Ha szerinted elkéstem, akkor már semmi értelme, maradjak a cukros mellett, hiszen úgyis késő már, úgyis beledöglök.

NAgyon osztasz, meg osztod az észt, meg a számba akarod adni a negatív mondatokat, de én ilyesmit nem írtam, és nem is gondolok.

Nem egy cikk mondja meg, mit tegyek az életemmel, de nehogy már rossz dolog legyen, hogy érdeklődök valami iránt!

2016. nov. 18. 10:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudhatom mi jár a fejedben . Én csak az olvasottak alapján profilozok .


A mondataidból nem az sugárzik hogy te érdeklődsz a háttér infók iránt hanem egyfajta nyavajgás hogy már mennyire hányingered van a víztől .


Én csak erre reagáltam ,ha te már most hánysz a víztől akkor mi lesz ha tényleg elkezdesz vizet inni és nem csak tervezed :)

2016. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!