Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alig eszek, mégis hízok. Mi...

Alig eszek, mégis hízok. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Pár napja estem túl egy komoly fogászati műtéten, a számat elég kicsire tudom kinyitni, így enni is keveset, illetve főleg leveket és pürésített zöldségeket/gyümölcsöket tudok. Alig viszek be valamennyi kalóriát, a súlyom mégis egyik napról a másikra 1 kilót változott! A műtét óta eddig 1,5 kilót híztam, teljesen kétségbe vagyok esve.. Így is alig eszek, mi lesz ha növelni szeretném az adagot?


És akkor itt jön a történet másik fele... 1 éve szenvedek bulimiában. Odáig fajult a dolog, hogy naponta többször hánytam, csak a reggelit hagytam bent, de néha még azt sem. A testsúlyom hétfőn 40 kiló volt (163 cm), ma pedig 41,6. Pár nap alatt az alacsony kalóriabevitel mellett ez igen gyors súlygyarapodás... Nem értem mi történik velem. A szervezetem összezavarodott, és most hogy nem hányok, kétségbeesetten próbál tartalékolni? Esetleg vízsúly? Nagyon nem szeretnék hányni és kárt tenni a varratokban, de olyan nehéz ezek után megállni. Rengetegszer próbáltam már gyógyulni, de mindig megriadtam, amikor ennyire megindult a súlyom hirtelen fölfelé.

Kétlek kíméljetek meg a gúnyos és rosszindulatú válaszoktól, köszönöm.


2016. nov. 17. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Leírtad az okot: a szervezeted tartalékol. Egyébként a gyümölcsök és zöldségek pont nem arról híresek, hogy kalóriaszegények lennének. Ha még pépesen is eszed őket akkor pláne végig csorognak rajtad és folyamatosan éhes leszel úgy, hogy közben hízol.
2016. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de ez lehet annak a jele, bár nem hinném, hogy pár nap alatt ennyit híztál, ez biztos nem látszik meg

egyébként ugyanennyi centiméterhez én 50 valahány kg vagyok és rám is azt mondják, hogy vékony vagyok, akkor neked 40 kilósan igenis szükséged van erre a pár kilóra most

2016. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy egy szál sárgarépa meg egy marék zöldborsó annyira kalóriadús lenne.. :) Egyelőre pedig sajnos csak pépesen tudom enni, mert a rágás egyáltalán nem megy.

Ez a 1,5 kiló én sem hiszem, hogy meglátszik, viszont aggasztó. Hízásra pedig szükségem van, de sajnos ezt nagyon nehezen tudom elfogadni.

2016. nov. 17. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Az optimális súlyodtól nagyon messze vagy. Mivel nem hánytatod magad, a szervezeted teljesen érthető módon próbálja helyreállítani az egészségtelenül alacsony súlyodat. Ebben benne lehet az is, hogy a beleid többnyire üresek szoktak lenni, most pedig töltődnek. A béltartalom súlya sokat számít. Próbáld meg elfogadni a hízást, és ne gondolkodj hányáson (tudom, könnyű azt mondani, hiszen bulímiás vagy).

Én amúgy ugyanezzel a magassággal 48 kg vagyok felnőtt nőként, és sokan azt mondják, sovány vagyok. Pedig én rendesen eszem, nem is keveset, és jól érzem magam a bőrömben.

2016. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első, pedig de, a zöldségek legtöbbje pont arról híres, hogy igen kalóriaszegény, kilószámra eheted őket. A gyümölcsök cukrosabbak, de ha nem kilószámra vannak, azok sem jelentenek sokat.


Kérdező, ha tényleg ilyen keveset eszel, nem hízol, ez lehetetlen. De a testsúly könnyedén ingázik 1-2 kilókat, főleg, ha megváltozik az étkezésed (s főleg, ha a szénhidrátbevitel változik meg). Én vagy 10 napja 4 kilóval több voltam s elnézve a táplálkozásomat, maximum fél kilót fogytam. A többi víz és salakanyag. De egyik napról a másikra vagy a harmadikra plusz 2 kilóra is képes vagyok, nem gond. Nem kell hozzá zabálni.

1 kiló semmi.


A másik dolog... Bizonyára extrém vékony vagy s jót tenne egypár kiló... Ahelyett, hogy itt pörögsz az 1 kilón, ami még csak nem is lehet zsír.

NEM LEHET a semmiből tartalékolni. Ha eltárolja azt a csepp valamit, akkor a régi zsírból, izomból (bár olyan neked nem sok felesleges lehet) kell vennie a napi energiaigényt... Ez ésszerűtlen és költségekkel jár, amit koplaláskor a test nem akar, szóval inkább elhasználja, amit beviszel s még ugye pluszban bont, ha energiahiány van.


Talán ne mérd a súlyod, ha ennyire kiakaszt egy normális mozgás...

2016. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!