Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért feszült tegnap a jobb...

Miért feszült tegnap a jobb bordaív alatt a hasam? Epegörcs lenne? Vagy mi?

Figyelt kérdés

Tegnap elég nehezet ettem, hurkát krumplival. Aztán még egy kis csokit is ettem. Aztán éreztem hogy elkezdett feszülni, de nem fájt. Úgy tudom az epegörcs nagyon fájdalmas, de ez olyan volt mintha ki akarna pukkadni. Később még jobban feszített, bevettem a nospat és jobb lett.


El fogok menni az orvoshoz, de nem szeretek úgy menni hogy nem sejtem hogy mi lehet a baj. Egyébként már nem fáj


2016. nov. 22. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez lehetséges, hogy epekő. Az nem mindig görccsel, hanem éppen az általad leírt tünetekkel jelentkezik időnként.


Kérj egy hasi ultrahangot, hogy kiderüljön: valóban epeköved van-e? Csak ne húzd az időt, mert túl közel van a hasnyámirigyedhez, s ha átterjed a gyulladás, az nagyon veszélyes. Az epeügy kezelhető.

2016. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Menj UH-ra.

Nekem egyébként szokott ilyen lenni de nincs epekövem. Nemrég voltam UH-n miatta.

Az epekő egyébként sokszor tünetmentes, az, hogy nem fáj most, még nem kizáró ok.

2016. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!