Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy kevesebb...

Mit tegyek hogy kevesebb édességet egyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :-) azt szeretném kérdezni hogy szerintetek mit tegyek hogy kevesebb édességet egyek. Régebb kevesebbet ettem most meg szinte minden nap eszek egy keveset. Mondjak le teljesen az édességről? Szeretnék egészségesebben étkezn. Mit tanacsoltok? Köszönöm előre is a válaszokat!
2016. nov. 23. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl drasztikusan nem tudod megvonni. Csak fokozatosan. Egyelőre csökkentsd a mennyiséget, aztán bizonyos napokon hagyd el. Végül mondjuk jelölj ki 1-2 napot a héten, mikor van édesség, a többin ne legyen. Átválthatsz egészségesebb édességekre is, cukormentesre, vagy olyanra, amit te készítesz, pl zabos sütik, amik az édesség iránti vágyat kielégítik, de nem tömények. Plusz ha neked kell elkészíteni, akkor kevesebbszer fog eszedbe jutni, hogy pl a nap végén nekiállj készíteni.
2016. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az "édességéhségemet" gyümölcsökkel elégítem ki. Igaz,hogy kevésbé szeretem a csokoládét, süteményt,stb.,de ha édességet kívánok,akkor megeszek egy banánt,vagy bármit ami éppen szezonális. Ezt sem szabad túlzásba vinni,mert ugyanúgy hízlalhat,de sokkal egészségesebb.
2016. nov. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a gyümölcs segített, pedig édességfüggő voltam.

Amióta sok gyümölcsöt eszek, szinte abszolút nem kívànom a csokit,sütit. Banánnak pl. magas a cukortartalma. Ha édességre vágyom, akkor datolyát, fügét eszek pár szemet, na az olyan édes, hogy mindjárt elmúlik az édesség iránti vágyam!

Ugyan az aszalt gyümölcsök is magas cukortartalmúak és ha sokat eszel belőlük, hízlalnak, de sokkal egészségesebbek, mint a csoki, mert emellett sok vitamint, rostot is tartalmaznak, nem csak cukrot és zsírt,mint a csoki.

2016. nov. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a zsírosabb, szénhidrátszegény étkezés segített valamit... Aztán visszatért az édességvágy. A jelen életmódomban nem gond az édesség elkerülése, ha akarom, de az nagyon extrém, nem ajánlom másnak.

A gyümölcs sosem hatott, az nekem nem igazi édesség. Én kakaórajongó vagyok.


Szinte mindennap eszem édességet (nem keveset, azt minek? ha már eszem valamit, az sok), saját készítésűt és nem látok benne nagy problémát, fizikait semmiképp. Lelkileg jobbnak tartom, ha nincs mindennap süti és csoki, de a páromhoz képest igen szolid vagyok, ő félig sütin és csokin él. Azok is remek összetételűek. Nagyon kevés xilitet használunk, az édesítés mazsola, kókusz, alma...

Az én édességeim zömében szénhidrát is elvétve van... Úgyhogy első körben jobbféle, házi édességeket ajánlok. Ha később le is csökkented a mennyiségüket, néha szerintem nem árt enni effélét, ha szereted őket.

2016. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Inkább gyümölcsöket fogyassz. Nemcsak vitaminokat tartalmaznak, hanem a bennük lévő cukor nem tesz függővé. A mesterséges cukor a kokainnál 7x függőbbé tesz.
2016. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem a sima cukrot semmi se volt elhagyni, a gyümölccsel sokkal nehezebb... :D Bár itt azért más tényezők is vannak.

A gyümölcs jó dolog, de van, akinek édesség kell, nem gyümölcs. S az édességben lehet jóval kevesebb cukor s több fontos tápanyag, mint a gyümölcsben... Átmeneti vagy ritka megoldásnak jó lehet az ilyen.

2016. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik édességben van kevesebb cukor,mint a gyümölcsben?
2016. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!