Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan egyek kevesebb édességet?

Hogyan egyek kevesebb édességet?

Figyelt kérdés
Sok édességet eszek.Hogy változtathatnék rajta?

2014. jan. 18. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Már miért változtatnál rajta, a csoki az egyik legjobb dolog a világon. Egyél amennyi jól esik. Minek élni, ha nem élvezheted?
2014. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell leszokni, és akár bevezetni helyette valami mást, amit szeretsz, de nem olyan egészségtelen. Pl. nekem a gyümölcslé vagy egy minőségi (Cserpes) túró rudi szokott a csoki helyett szolgálni sokszor.
2014. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha már-már "kórosan" édesszájú vagy, érdemes lenne elmenni cukor-és inzulinvizsgálatra (terheléses), mert ez lehet tünet is (pl. Inzulinrezisztenciának).

Jó, nem megijeszteni akarlak, csak én tényleg nagyon édesszájú voltam és mióta kezelik jobb lett, könnyebben sétálok el egy kocka csoki mellett úgy, hogy nem vágyódom utána..

2014. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem veszed a szádba.


Tehát.. most komolyan.. hogyan ne vegyél a szádba valamit, ez a kérdés? Jézusom, mennyi poént (pajzánokat is) ki tudnék hozni ebből :D

2014. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett kérdés... Nem tudjuk, milyen édességről van szó s vajh mi pótolhatná a Te esetedben a hiányt, van-e fizikai oka vagy csak lelkileg, megszokásból kell...

S még én sem tudom megfelelően kezelni ezirányú "problémáimat"... Amikor elhagytam a glutént s amúgyis kevesebb szénhidrátot kezdtem enni, akkor egy időre elmúlt a csokivágy, de aztán visszatért. Fizikailag nincs rá szükségem, de egy nagyon régi, finom szokás nehezen kopik ki egy hedonista életéből. Nem is akarom, hogy kikopjon, ahogy Te sem írtad, hogy le akarnál szokni az édességről, csak a mennyisége, ugye. Nem normális napi többször édességezni, pl.

Nálam hat a sok zsír is. De nagyon nagy arányúnak kell lennie, hogy bombabiztosan kiüsse az édességvágyat. De akkor megteszi.


Azt megpróbálhatod, hogy valami egészségesebb, illetve apró édességet veszel magadhoz adott esetben s vársz kicsit, akár iszol is, bármi. Nyilván ne ragadj meg egy doboz édességet, az nem vezet jóra. Ha jóllaktam s csak szolid vágyam van valami desszertre, olykor egyetlen karika (max. 1 deka) kakaóporba mártott fagyasztott banán (azt nem tudom simán lenyelni, eltart egy kis ideig :D) is megteszi. Ami nálam nem semmi, nem vagyok az az önmegtartóztató és falatnyit evő fajta...

Van pár cukor nélküli édességem is, de ami fontos, hogy éhesen ne kezdjek el édességet enni. Jóllakottan már könnyebb az efféle önfegyelem...

2014. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!