Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek mit tanácsoltok?

Cukorbetegek mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

szóval most derült ki hogy elvileg valamilyen szinten az volnék... mit szabad enni, mit kis mértékben és miből egyek sokat? van esetleg valahol valamilyen táblázat vagy leírás?

használjak édesítőszereket inkább? vagy mit csináljak?


ilyen gondom eddig nem volt... csokit csokival ettem, kicsit kétségbeejtő :S

köszi a válaszokat 19L


2010. ápr. 29. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csokit, cukrot, lisztet ne egyél.

Ami tuti jó:

zabkorpa, rozskenyér, édesítőszer(esetleg gyümölcscukor a kristály helyett), zöldségek, húsok. Még én is kezdő vagyok, de azt tudom, hogy napi 5-6 alkalommal kell enni és keveset. A gyümölcsökkel vigyázz! A savanyú alma jó.

Lehet kapni szakácskönyvet cukorbetegek részére.

2010. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

úristen... én erre képtelen vagyok

nap mint nap csokit ettem cukros sütit stb

ráadásul rengeteg banánt meg egyéb gyümölcsöket

mindigis utáltam ezeket roszos magos cuccokat meg édsítőszarokat

hát én most akadtam ki :O:O köszi a választ azért megyek lefekszem hátha csak álmodtam az egészet...

2010. ápr. 29. 23:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért:


Az mit jelent,hogy valamilyen szinten és hogy derült ki?

2010. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát elküldött endokrinológus inzulin és cukor terhelése és ami 0 és 29 között kellett volna leni nekem 39,6

aztmondta hogy lekéne álljak ezekkel a cukros dolgokkal és majd ad valami diétát hogy mit ehetek

évek óta dokihoz járkálok amúgyis már csak ez az egy hiányzott komolyan

2010. ápr. 29. 23:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok kaprot és tormát egyél..
2010. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát pedig el kell keserítselek,diétáznod kell,ha tetszik,ha nem,különben nagyon lerövidíted az életedet,pedig 19 vagy még csak.Én 22 éves lány vagyok én is diétázom,mert cukorbetegségre hajlamos vagyok és a vérképem se hű de jó. Már 2 hónapja nem eszem fehér lisztes dolgokat pl: kenyeret

sütikből is csak 1-2 szeletet,betartható,nem kell éhezni csak okosan táplálkozni.Eleinte nehéz lesz,mert nekem is az volt,fokozatosság és mértékletesség szükséges a mindennapokra.Sütiket,kenyeret,cukrosabb gyümiket csak délig egyél,zöldséget korlátlanul.Fogyassz halat és fehérhúsú szárnyasokat,sovány marhahúst,rizst,párolt zöldséget,főzelékeket,friss salikat,és igyál rengeteg vizet,mert segít a fogyásban is,akár. Naponta minimum 2-3 litert főleg a cukrosoknak,így nekem is. Mindezek mellett meg kell találni a neked tetsző,ill: megfelelő sportot,legyen az séta,bicikli,labdajátékok,futás,úszás.

Én kaptam egy diabéteszes füzetet ami segített,kérj te is háziorvosodtól.

Sok kitartást neked

2010. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi utolsó sokat segítettél..

:(

2010. ápr. 30. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha sokat mozgosz, akkor aránylag kevesebb inzulinra lesz szükséged.
2010. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy barátnőm férje is cukros, és kipróbáltunk nála egy temészetes összetevőkből álló kúrát és nagyon jó volt.

Mennyi idős vagy?

Írj bártan!

2010. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
19 vagyok :S
2010. máj. 4. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!