Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a rántott húsban a liszt...

Ha a rántott húsban a liszt helyett darált zabot (zablisztet) és a zsemlemorzsa helyett sima zabot, az úgy egészségesebb, és kevésbé hízlalóbb?

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2016. dec. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen jobbnak tartom.

Hizlalni a kalóriatöbblet hizlal. A zab rostosabb és fehérjésebb, így sokakat jobban laktat, mint a sima liszt, persze nem mindenkit.

2016. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elképzelhető.

De nem lenne egyszerűbb a variálás helyett egyszerűen 4 falattal kevesebb normál rántott húst enni ?

2016. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A rántott húsban nem az a minimális panír a legnagyobb gond, hanem a forró és általában sajnos használt olajban való sütés. De egyébként igen, egy fokkal jobb, de amíg az olajban sütést nem hagyod el kb. annyi, mint sz***rnak a pofon.
2016. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Akkor mit lehetne használni olaj helyett? Az internet fele szerint lehet olivaolajjal sütni, a másik fele szerint pedig nem. (Tudom, hogy a kókuszolaj is lehetőség, de egy ilyen nagy családnál szinte kivitelezhetetlen, főleg hogy kb csak engem érdelel ez
2016. dec. 12. 20:39
 6/14 anonim ***** válasza:

Sütőt pl., más alternatíva szerintem sincs.

Az olajban sütéssel az a baj hogy amiatt van 2x annyi kalória az egészben és koleszterin, ráadásul az újrafelhasznált olaj láncszerkezete átalakul és telítődik valamint mérgező aldehidek keletkeznek(ez az oka annak, hogy a fáradt olaj erősen rákkeltő). És ezen a közhiedelemmel ellentétben nem segít semmiféle házi szűrögetés.


Olívaolajban lehet sütni ha nem extra szűz ugyanúgy kb 180 fok a füstölési pontja, ha abból egy-egy kanálnyit használsz az nem vészes, ha úszik benne ugyanúgy semmi értelme. A kókuszzsír minden egészségügyi szervezet szerint kerülendő mert 90%-ban telített zsírsavakból áll.


A legjobb az, ha sütőben magas hőfokon sütöd, ha meglocsolod egy kis olívaolajjal a tetejét, sütőpapíron ropogós lesz.

2016. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocs még annyit elfelejtettem hogy dicséretes hogy érdekel az egészséges életmód de ez tényleg egy olyan dolog, amiben valóban a liszt talán a legkisebb gond. Persze, jó rostosabb zabra cserélni de mennyi lisztet használunk 1 szelethez? Pár gramm? Kenyérben meg kilószámra eszi a többség hetente.

Az olaj az, ami a rántott dolgokat elsősorban egészségtelenné teszi, nem a liszt sajnos.

2016. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy büszke vagyok egy kicsit magamra, mert kb 3 hete nem egyáltalán kenyeret, sem makarónit vagy ilyesmi tésztákat ( kivetel a teszta a teszta a huslevesbol es egy csokiskifli ;)
2016. dec. 12. 22:41
 9/14 anonim ***** válasza:
2016. dec. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tésztából amúgy a teljes kiőrlésűt, kenyérből szintén vagy a korpásat, tönkölyt nyugodtan eheted néha, még egészséges is :)
2016. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!