Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a jó a szénhidrát szegény...

Mi a jó a szénhidrát szegény életmódban?

Figyelt kérdés

2016. dec. 20. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Van, akinek semmi, sőt, csak belebetegedne...

S mennyire szénhidrátszegény?

Nekem a kb. 100 gramm még brutális, lenyom, rengeteget kell mellé ennem, hogy ne éhezzek (kifejezetten túl kell magam ennem, bár ez azért valamelyest körülményfüggő), hosszabb távon egyre rosszabbul vagyok tőle, bár ennyit még valahogy kibírok. De általában nem jó.

Jóval alatta több energiám van, könnyedebbnek érzem magam, kerekebbé válik a világ. Ahogy másnak a sok ch-tól.

Sokunknak jó, ha nincs túlzottan megcibálva az inzulin- és vércukorszintünk. Rengeteg cikk van a témában, hogy mi az előnye egészség szempontjából a kevés, akár az extrém kevés ch-nak.

Főleg ha ketózisba kerül az ember, akkor képesek jönni a komolyabb pozitív változások (persze negatívak is, ha rosszul csinálja az ember, illetve ha nem való neki ez a stílus). Amikor napi 80 gramm alá mentem, akkor csak icipicit éreztem magam jobban, 40 gramm alatt más volt. 20 gramm alatt pedig általában nagyon érdekes dolgok történnek az éhséggel, étvággyal. Akinek ezek extrém túlzottak, az tudja értékelni az ilyesmit :)

2016. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi, és értelme se sok...
2016. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!