Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon kevés testsúly mellett...

Nagyon kevés testsúly mellett diétázni?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve derült ki, hogy IR-es vagyok, és PCOS-m is van. A doki anno azt mondta, hogy diétáznom kell, ha nem akarok cukorbeteg lenni, de nem tudtam, hogyan kezdjek bele, illetve eléggé megvan kötve a kezem, mivel még kiskorú vagyok, és anyum eléggé korlátoz az önállóságban, nem visz el orvoshoz, de azt sem engedi, hogy egyedül elmenjek. A diétával pedig nem tudok mit kezdeni, mert a családom nem tud (nem akar) ehhez alkalmazkodni. Magamnak annyit intézkedtem, hogy minden édességet kiiktattam az életemből.

A napokban olvastam a napi 160 g-os szénhidrát diétáról, ami eléggé szimpatikus számomra, és ha minden igaz, másfél év múlva tudnám elkezdeni. Itt csak egy probléma van: életemben nem voltam még 40 kilónál több, jelenleg 35 kiló (és 152 cm) vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy a 160 g szénhidrátos diéta mellett meg tudnám tartani ezt a súlyt, vagy esetleg lenne esélyem növelni?


17/L



2016. dec. 9. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy minden bajod van, ha 35 kiló vagy csak 152 centisen. Gyakorlatilag haldokolsz... :(((


"A doki anno azt mondta, hogy ... anyum ... nem visz el orvoshoz, de azt sem engedi, hogy egyedül elmenjek"


Akkor hogy mondott a doki bármit?


Mi az, hogy nem engedi? 17 évesen csak rajtad múlik, hogy hova mész meg hova nem. Fordulj az iskolaorvoshoz!


Ha valami orvos azt mondta, hogy diétáznod kell, akkor azt most kell, nem másfél év múlva.

2016. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért?
2016. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes, amit írsz, a PCOS és az IR "mellékhatása" általában az elhízás, és hogy nem tudsz lefogyni. Te pedig kórosan sovány vagy. És gyanúsan alacsony is... Mondjuk ez attól is lehet, hogy éhezel.

Ki mondta, hogy ilyened van és milyen vizsgálatok alapján?

Nagyon tovább kellene menni, mert ha tényleg ez a bajod, akkor sem "csak" ez.

Nagyon szomorú a szüleid hozzáállása, én biztos, hogy elvinnélek endokrinológushoz, és ha kiderült, mi a baj, akkor dietetikushoz is.

Az a baj, hogy ha csökkented a szénhidrátot, fogyni fogsz. Ha a szüleid hajlandóak lennének segíteni, akkor lenne esély, hogy normális kajákkal ez a fogyás kivédhető. De ha nem segítenek, és "csak" elhagyod az egészségtelennek gondolt dolgokat, akkor anorexiába sodrod magad. Egyébként ne haragudj meg, de szerintem már most is baj van.

2016. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy éve voltam orvosnál, mert nagyon rosszul voltam, akkor voltam többször vizsgálaton, UH-n látták a cisztákat, illetve cukorterhelésen voltam még. Ezután kaptam meg, hogy IR és PCOS. Nyáron mondtam anyumnak az endokrinológust, de nem lett belőle semmi. Mikor mondtam neki, hogy elmegyek egyedül, nem engedte.
2016. dec. 9. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nyáron mondtam anyumnak az endokrinológust, de nem lett belőle semmi. Mikor mondtam neki, hogy elmegyek egyedül, nem engedte."


És azt mégis hogy csinálta? Egész nyáron ott állt az ajtóban, és nem hagyta, hogy kilépj rajta?

2016. dec. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3.! A fiatalkori (inzulindependens) cukorbetegek éppen,hogy soványak! Úgyhogy ez nem is annyira érdekes,mint gondolod!

Kedves kérdező, az édességek elhagyása mellett talán annyit meg tudnál beszélni anyukáddal,hogy neked vegyen teljeskiőrlésű kenyeret,zsemlét (abban is van szénhidrát,de a felszívódás jobb,mint a fehér pékárúé) , ha olyat főz,amihez krumpli vagy rizs van,akkor Te egyél hozzá párolt zöldsége(azt el tudod magadnak is készíteni). Éhezni nem kell és fogyni sem feltétlenül.

2016. dec. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

20:51-es!!!

A kérdező nem cukorbeteg (egyelőre), hanem IR-es. Ez pont az ellenkezője: túl sok az inzulin. A cukorbetegnél meg túl kevés vagy nincs. Ők soványak.

A PCOS egy elég összetett betegség, és ez okozza az IR-t. A kezelési módja elsősorban diéta és SPORT, ha nem használ, akkor gyógyszert is szoktak adni. Tipikus tünete a hízás, de ha volt terhelése cukor és uh, akkor elhiszem a kérdezőnek.

Tragikus viszont, hogy egy szülőt ennyire nem érdekel, hogy a gyereke beteg, mert való igaz, az IR a cukorbetegség előszobája. Most még meg lehetne előzni, ha kialakul már cseszhetik, és akkor még szigorúbban kell diétázni, ugyanott lesz, csak betegebb. Ha meg azzal se törődnek, jönnek a szövődmények.

Nem mellesleg ez a PCOS és IR meddőséget is okoz, ha netán mégis besikerül a baba, akkor meg vetélést. Oké, hogy a kérdező még csak 17, de ha lesz még idősebb, amikor gyereket szeretne, az idióta anyja meg unokát. Akkor aztán lehet majd rohangálni, meg százezreket költeni lombikra.

Mert most törődni egy picit a gyerekkel az annyira nehéz..

2016. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem elég a szénhidrátot visszafogni, jól összeállított, tápanyagdús étrend (jó makrókkal, sok természetes vitaminforrással) kellene neked. Legjobb, ha elkezded bújni a netet olyan étrendek után, ami hasonló hormonproblémákkal küzdő nőknek bevált.

Emellett tényleg el kellene menned további vizsgálatokra. Ha nem enged anyukád, akkor apukádat (vagy más felnőtt rokont) megkérhetnéd, hogy álljon melléd és kísérjen el, vagy ha erre nincs lehetőség, suli után menj el egyedül, nagylány vagy már. Kérj beutalót a háziorvostól, aztán hívd fel az SZTK rendelést időpontért. A dokidtól kérdezd meg, mi ennek a menete. A leleteket gondosan őrizd meg.

Olvasgass az esszenciális zsírsavakról és aminosavakról, a vitaminokról, nyomelemekről és az ösztrogéndominanciáról. Kerüld a szóját.

[link]

[link]

[link]

2016. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt az orvossal kellene megbeszélni.
2016. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kell egy jó étrend. Ilyen számokkal eleve nem nézek ki az étrendedből 160g ch-nál többet, nem tudom, mi lenne a nagy különbség, ha csak a ch mennyiségét nézzük... Vagy a gyors ch csökkentése zavar? Pedig az célszerű lenne.


Miért fogyna az ember ennyi ch-tól vagy akármennyitől? Van cukorbeteg ismerősöm, igen nagy felesleggel, tuti rengeteg kalóriát használ s nem látom rajta, hogy fogyna, pedig ő is megszívleli valamennyire az orvos tanácsait (részleteket nem tudok, de a szénhidrátforrásai megváltozását igen).


Én se fogytam a 30 kiló feleslegemből, amíg 80g ch fölött ettem, ez nem ilyen egyértelmű, a kevés ch nem jelent automatikusan kevés kalóriát, persze egyeseknél igen. De ha egészség szempontjából így kell enni, miközben hízni kellene, akkor az ember igyekezzen erőt venni magát, sokat lehet változni, lehet próbálkozni különféle étrendekkel, időzítéssel... 35 kg oly kis súly, alig kell enni hozzá (jó, ez a kérdező szemszögéből bizonyosan más, mint az enyémből, aki sose voltam vékony), azt csak be lehet vinni valahogy.


Sok ember van ilyen diétán, nyilván rengeteg kalóriát igénylők is, úgyhogy nem hinném, hogy tiltva lenne a zsír emelése, mást nem lehet, ha a fehérje már megfelelő szinten van. De ilyen pici súlyhoz 160g ch s mondjuk 70g fehérje mellé (az még nem vészesen sok, de sokkal magasabbra nem mennék) nem kell rengeteg zsír... Bár van, akinek zsírosabban könnyebb magához képest sokat enni, a kisebb térfogat miatt.

2016. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!