Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor beteg vagyok mit egyek?

Cukor beteg vagyok mit egyek?

Figyelt kérdés
24 éves cukorbeteg vagyok ,inzulinozok minden nap. Munkahelyen sokat mozgok , és 1x tudok enni rendesen napközben csak pár falatot estéig amikor már rendesen tudok enni megint . Mit egyek , mit csináljak !? Folyamatosan fogyok hiába próbálók hízni

2016. dec. 26. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendszeresen naponta többször enned, nemcsak a fogyás miatt, de hipoglikémiás rohamot is kaphatsz. Ha nem értik ezt meg a munkahelyeden, keress másikat.
2016. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is mindenképpen figyelj az inzulinadagodra, ugyanis ha mellette többet mozogsz, és kevesebbet eszel, akkor nagy inzulin adagok mellett vészesen lemehet a cukrod.

A diéta részében annyira nem vagyok kompetens, de szerintem fontos lenne, hogy napközben is vegyél magadhoz táplálékot, legalább valami könnyűt, amit a nagy rohanásban is be tudsz kapni.

Mit dolgozol egyébként?

2016. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Paleózz és szedj krómot.
2016. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon nem jó, hogy mozogsz, de nem eszel rendesen...

Ami a kalóriát illeti, ami nyilván kevés a napodban, azért fogysz, azt a normális fehérjebevitel mellett lehetőleg némi lassú felszívódású szénhidrát és zsír adja. Ha tényleg aktív vagy, akkor nem kerülheted el a fokozott zsírfogyasztást, hiszen a szénhidráttal nem szállhatsz el s fehérjével sem érdemes.

Nem tudom, eddig hogyan ettél, lehet, hogy hirtelen megemelni a zsírbevitelt az túl drasztikus lenne. Mindenesetre én tuti ennék olajos magvat napközben, ha kimenni a wc-re van időd, akkor olajos magot enni is van, semmi az egész.

Amúgyis meg kell tudni oldani az evést. A páromnak rosszkor van az egyetlen szünete, ő munka közben, állva, piszkos kesztyűben, evőeszközzel eszik, valamikor KELL. A legtöbb helyen meg lehet oldani valahogy, muszáj. Az egészségedről van szó.

2016. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
semmiképpen ne paleózz... olvasd el a 80/10/10 című könyvet.
2016. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!