Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diéta jó glutén érzéken...

Milyen diéta jó glutén érzékeny és cukor beteg felnőttnek? Milyen zöldség gyümölcsöt lehet enni ilyen betegeknek? És hogy mire kell figyelnem főzésnél?

Figyelt kérdés
Anyukám 65 éves és elkeseredett,mert 2 éve cukor beteg és glutén érzékeny. Nincs sok pénzünk,és a drága Pót ételeket nem tudjuk meg venni.Volt gasztroenterológusnál,de csak cukor betegnek való könyvet kapót.Minden segítséget köszönünk !
2013. ápr. 16. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Paleo diéta. Nézz utána, a neten is sok minden le van írva.
2013. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Paló étrend tej-, liszt és cukormentes.

Cukor helyett xilit (nyírfacukor) fél kg 1500 forint, de ha csak kávéba kell, akkor sokáig kitart.

Liszt helyett maglisztek, például a lenmag, ebből 1 kg 400-500 között van, le kell darálni és lehet használni.

Főzésnél arra kell figyelned, hogy habart, rántásos ételt, rántott húsokat, zöldségeket ne egyen, leveseket levesbetét nélkül.

Minden zöldséget ehet, alacsony a glikémiás indexük ( [link] De a gyümölcsökkel óvatosan, mert nagyon magas a szénhidrát tartalma. Egy súlyos cukor beteg nem fogyaszthat naponta 150 grammnál több szénhidrátot, így erre is jó odafigyelni.

2013. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként rántáshoz nyugodtan használhattok rizslisztet vagy kukoricalisztet a napi CH bevitel erejéig, az gluténmentes. Bár paleoban nem tudom mennyire támogatják, de én pl. így készítem a főzelékeket.
2013. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A kukorica lisztes ételeket nem hajlandó sajnos megenni :( nem ízlik neki.A rizs liszt jól hangzik kipróbálom.körül nézek paleo-ban mik vannak. van Valami tippetek panír pótlásra mert rántott hús a kedvence és képes megcsinálni magának mikor tudja hogy nem ehet olyat.
2013. ápr. 16. 23:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg glutén mentes zabliszt?
2013. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Zsemlemorzsa helyett jó lehet a kukorica dara, de lehet kapni gluténmentes zsemlemorzsát is, vagy szimplán bundázod a húst, gluténmentes liszttel.
2013. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szakboltban mindent meg lehet vásárolni, csak nagyon drága.

Van gluténmentes zsemlemorzsa, galuskapor, dara,mindenféle liszt, /KENYÉR, KALÁCS,TÉSZTA, SÜTEMÉNYLISZT/ ami gluténmentes.

Mi általában rizslisztet használunk.

2013. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha nem drága dolgokat vásárolsz, hanem egyszerűen elhagytok minden feldolgozott terméket. Feldolgozott mindenféle pékáru meg boltban kapható csomagolt akármi. Ami fel van dolgozva, gyors felszívódású szénhidrát ami rossz a cukor szempontjából (pl rizsliszt) de a barnarizsliszt már jobb.. a legjobb azonban ha megfőzöd a barnarizst és köretként fogyasztja anuykád. Zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak, hajdina, quinoa, köles. ugyanez van nekem is, én 1 hete tudtam meg a glutént, 4 hónapja a cukrot, plusz én még vegetáriánus is vagyok. Anyukád leglaább ehet húst
2016. jan. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!