Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elegem van, rosz a közérzetem...

Elegem van, rosz a közérzetem is, hétről hétre egyre több kg vagyok, muszály segítséget kérnem, alig eszek szinte sok nő a munkahelyemen is többet eszik nálam és rajtuk semmi nem látszik de mért?

Figyelt kérdés
Valami jó diétás étrendet tudna valaki ajánlani? Próbáltam a test mozgást,de gyenge vagyok hozzá,negyed óra futás után minden bajom van, 182cm magas vagyok és 90kg de sírni tudnék elegem van,le akarok fogyni,egézségessen élni,sportolni is szeretnék de nem tudom mi az én sportágam amit szeretek is csinálni,ez ami most van kihat a napjaimra is nagyon nem jó a kedvemet is elveszik a kilók,jól akarok kinézni 3s eg3zségesen élni,ti hogy csináljátok,vagy tudna valaki segíteni?
2017. jan. 3. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem eszel sokat és mégis hízol? Szerintem menj orvoshoz, lehetnek pajzsmirigy gondjaid is. Egy vérvétel megmondja
2017. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a negyed óra futás ma kifáraszt, 2 hónap múlva majd meg sem kottyan. Sportolj, ne add fel az elején. Az egész csak akaraterő és kitartás kérdése.

Az éhezés nem fogja megoldani a problémád, a diétás étrend sem.

Ha hétről-hétre több kg vagy, nem lehet, hogy valami egészségügyi gondjaid is vannak? Hormonokkal minden rendben? Egy rutin vérvétel nem árthat, ebből a fáradékonyságodra is lehet, hogy okot találnak (pl. vérszegénység).

2017. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is rá kéne nézni a pajzsmirigyedre, mert az választ adhat a hízásra és a hangulatodra is
2017. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt senki nem fog tudni pár mondatban tuti módszert írni. Én nem dokihoz fordulnék, hanem egy természetgyógyász-táplálkozási tanácsadóhoz. Minden ember más, hosszabb beszélgetés kell ahhoz, hogy feltárja, mik a rossz szokásaid, ami blokkolja az anyagcseréd.

Érdesem lenne utána nézned az antiösztrogén-diétának, mert ösztrogén-dominancia is okozhatja a makacs túlsúlyt.

Nem szabad mennyiségileg sanyargatnod magad, mert attól csak erőtlen leszel. Viszont vasszigorral kerülnöd kell mindent, amiben van finomított répacukor (mézet, nédcukrot, nyírcukrot nyugodtan egyél). Mostantól figyeld az összetevőket, ne legyen benne "cukor" és ne egyél mesterséges adalékot, csakis jó minőségű, természetes ételeket, lehetőleg úgy, hogy a növényi összetevők domináljanak. Felejtsd el a finomított étolajat, vegyél helyette hidegen sajtolt napraforgó olajat vagy szűz olívaolajat.

És persze a csak fehérlisztből készült péksütikről is mondj le, helyette teljes kiőrlésűt fogyassz! A tejtermékeket is érdemes egy kicsit bojkottálni, hadd lélegezzen fel az anyagcseréd!

2017. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!