Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A ketogén diétába tényleg...

A ketogén diétába tényleg belefér a zabkása?

Figyelt kérdés
Egy biobolt oldalán láttam, hogy ketogén diéta fül alatt málnás zabkását akarnak eladni. A zabpehelynek 64.3 g a szénhidrát tartalma. Én csak két hete próbálok szénhidrát mentesen enni, (hormonproblémák megelőzése miatt), úgyhogy nem vagyok még teljesen biztos mit lehet és mit nem, de ez nem tűnik okénak. Köszi!
2017. jan. 3. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem fér bele. Nem is értem, hogy került oda. Milyen hormonproblémáid vannak, aminek a javulását reméled?
2017. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2017. jan. 3. 14:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi komoly, nőgyógyászati dolog, azt mondta a doki, hogy ha szénhidrát mentesen eszem és sokat sportolok akkor valószínű nem lesz belőle baj. Szerintem sokaknak van ilyen csak nem tudnak róla.
2017. jan. 3. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Láttam ilyeneket, megoldják, mert minimális mennyiség, de elég buta hozzáállás.


NINCS tartható szénhidrátmentes étkezés.

A ketogén nem szénhidrátmentes, még a zerocarb sem az (a neve ellenére). Szinte mindenben van szénhidrát.


Az ilyen divathullámokat meglovagoló hülyeségeket hanyagold szerintem, sokkal jobb, olcsóbb, egyénre szabottabb, ha magad készíted az ételeidet. Ez ketogénben pofonegyszerű. Bár elbonyolíthatod, ha akarod, a gasztronómia már csak ilyen :)


Speciel én zöldségimádó volnék. Aztán rájöttem, hogy a ketogén életmód a legideálisabb számomra, fogyni pedig csak azzal tudok (nem könnyen, rengeteg plusz feltétele van, de legalább megnyílik az esély).

Évek óta hol csinálom, hol nem, de most már sikerült minimalizálnom a zöldségeket. Mivel azokból nem fér bele sok, nagyvonalúbb szénhidrátkerettel sem, annak egy részét úgyis elviszi a tojás és az olajos mag. Bár mivel most szálkásítok, jobb, ha durvább keretet tartok, segít.

Ha ennék napi 1-2 dkg zabot, NULLA keret maradna zöldségre. Nagyon rossz üzlet, ha engem kérdezel.


A málna más, az jó, alig van benne szénhidrát. Nekem a banán is belefér bármikor, persze pici mennyiségben. De a gabona nem, csak kivételesen, az étel igen apró százalékát adva és beáldozva az eleve kis mennyiségű zöldségeim szinte teljes egészét.

De számolj utána s dönts, neked mi fontos. Akár tapasztald ki. Van, akinek jó az alacsony szénhidrátbevitel akkor is, ha nem épp ketogén. Van, aki elég aktív ahhoz, hogy jóval magasabb keretet tartson s ne essen ki a ketózisból.


De ketózók bármit képesek enni. Van, aki kenyeret, babot, nekem volt derekas méretű mazsolás répatorta (persze nem gabonával), a banánt már említettem... Az alapszabály az, hogy ha a makróidba befér, OK, habár azért a tömény cukroknál érzi az ember, hogy ez már-már csalás, sokaknak rosszul is esik. De néha akár el is szállhat az ember, miután zsíradaptált lesz, nem mindenkit zavar, ha egy héten pár órát kiesik a ketózisból...

2017. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!