Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszerre milyen vitaminokat...

Egyszerre milyen vitaminokat és ásványi anyagokat lehet bevenni, hogy ne gátolják, hanem segítsék egymás felszívódását?

Figyelt kérdés

Például bevehetem egyszerre a szelént, az E-vitamint és a magnéziumot? És B-vitaminokat?


A vas mellé mit vehetek be? B-komplexet?

És a jód mellé?


Mennyi időt érdemes várni a kalcium között és a magnézium, vas, stb. között, hogy ne csökkentse a felszívódásukat?


Előre is köszönöm a segítséget!


2017. jan. 5. 10:33
 1/3 acelsziv ***** válasza:
Inkább vegyél vitamincsomagot. Az úgy van összeállítva, hogy minden jó legyen. De nem gyógyszertárit mert az semmit nem ér.
2017. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azokban nem igazán bízom, ráadásul végignéztem őket, és pont azokból tartalmaznak keveset, amik kellenének, és azokból sokat, amikre meg nem igazán van szükségem (pl. mind tele van nyomva A-vitaminnal, ami a táplálkozásomból is bőséggel kerül be). Legtöbben a vegyületformájuk sem túl előnyös felszívódású. Néhány arányt is megnéztem, amiről olvastam, és azok sem stimmeltek, ezért abban sem bízom, hogy erre különösebb gondot fordítottak volna. Inkább megpróbálom magam összeállítani, csak ez még kis kutatómunkát igényel...
2017. jan. 5. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Zöldségben és gyümölcsben megvan minden és mindben megvan minden emésztő és minden hordozó anyag is... nem úgy mint egykapszulában...
2017. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!