Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diéta okozhat ilyen székletet?

Diéta okozhat ilyen székletet?

Figyelt kérdés

Elkezdtem diétázni 3hete. 3-4.nap után bogyószerű székletem volt, ami azelőtt nem. Ráadásul nem minden nap, hanem 2 naponta.Eleinte tűrtem, aztán utánanéztem, hogy egy csomó mindentől lehetne, de úgy gondolom rám ez nem jellemző. 3l vizet iszok, naponta biciklizek, 200g gyümölcsöt és 300g zöldséget, 50gr zabpelyhet, 50gr rozskenyeret eszek naponta átlagosan. 1400kcalt eszek, 164cm 60kg vagyok.

3napja este ettem kórtelekvárt(hàzi, cukormentes) és utána 1órára mentem wc-re, a székletem színe pedig vilàgos zöld, sárga, szürke nem is tudom, minden esetre világos volt. Reggel ugyanolyam volt.

Ma ettem reggelire 6szem aszalt szilvát, és megint olyan színű lett. Az állaga eleinte bogyós(kb.2-3db), utána kígyószerű, kemény.

Olvastam olyat, hogy a rostok "takaríthatnak", és összefüggésben lehet, ha valaki eddig székrekedéses volt.

Lehetséges, hogy valóban ez okozza?



2017. jan. 7. 12:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál, de azt mondta egyek több rostot, igyak eleget.

Egy darabig nem ettem mogyorófélét, hátha az okozza, de nincs változás.

Kipróbálom, ezentúl semmi tejtermék!

2017. jan. 9. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!