Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit reggelizzek? Mit ajánlanát...

Mit reggelizzek? Mit ajánlanátok valamilyen könnyű reggeliként?

Figyelt kérdés

A helyzetem kicsit bonyolult. A problémám az, hogy amikor reggel felébredek kizárt dolog, hogy egyből enni tudjak, egy falat sem megy le ilyenkor a torkomon, el kell telnie olyan 1,5 - 2 órának, amikor már kezdek éhes lenni. Ez kb. olyan reggel 8-9 tájéka, amikor már tudok enni. Az utóbbi 2-3 évben rákaptam a mindenféle péksütikre (kakaóscsiga, túrósbatyu és társai), mert melóban reggel csak az ilyesmiket tudom reggel hirtelen és gyorsan megenni, de ezeket el szeretném hagyni, mert szerintem ezektől csak hízok, na meg ebédszünetben mindig alig bírom megenni az ebédemet, mert a reggeli péksüti úgy eltömít, hogy nem vagyok még éhes. Szóval a péksütik helyére kellene kitalálnom valami olyan reggelit, ami sokkal könnyebb és ha úgy van, gyorsan meg tudom enni, nem kell vele szöszmötölni és nem tömít el. Gyümölcsön gondolkoztam, de azt úgy olvastam, hogy nem ajánlott reggelire. Tudnátok ajánlani valamilyen könnyű reggeliket?


Másik problémám, ami igazából szinte ugyanez. Hétvégente sokszor eljárok hosszútávú túrákra, terepfutásokra a hegyekbe, de itt szintén meg vagyok lőve a reggelivel. Ha eszem előtte valami péksütit, az nem jó, eltömít és nagyon lerontja a teljesítményemet. Éh gyomorral viszont nem szívesen indulok el, az nagyon nem jó, próbáltam azt is. Szóval valami reggeli ide is kellene. Csak nem tudom mi. Segítsetek. Köszi.



#reggeli #könnyű reggeli
2017. jan. 14. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyümölcssaláta, sült hús, gyümölcslé, zöldség stb.
2017. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Instant zabkása (pl kölln vagy müller früstückbrei, dm-nek is van, de azt még nem ettem), hideg vízzel is 1 perc alatt kész, teszel hozzá tetszőleges "feltéteket" dióliszt, olajos magvak, kókusz, fahéj, aszalt gyümölcs, friss v fagyasztott gyümölcs, mogyoróvaj, nutella, stb. Ezek egy részét előre is beledobálhatid és csak a vizet kell hozzáönteni
2017. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Banánnál jobb reggeli nincs.
2017. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban, a banán nagyon jó, én is azt szoktam enni tízóraira. A férjem pedig általában 1 nagy flakon kaukázusi kefírt.

Szerintem a péksütiknél ezerszer jobb a gyümölcs, akárki akármit is mond. A kérdés csak az, hogy kibírod-e velük ebédig - van, aki nagyon éhes lesz tőlük. De ha így van, akkor ehetnél egy natúr joghurtot vagy kefírt, és később még egy kis gyümölcsöt, vagy fordítva.

2017. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont hogy reggel ajánlott enni a gyümölcsöt. Ha nem szeretnéd, hogy nagyon megemelkedjen a vércukor szinted akkor csináld azt, amit az IR-es diétán is előírnak: fogyaszd a gyümölcsöt mindig fehérjével, azaz pl. túróval vagy más fehérjében gazdag termékkel. Ez lassítja a gyümölcscukor felszívódását, de a vitaminokat és a rostokat nem gátolja.


További jó reggelik egy kevés teljes kiőrlésű vagy magvas kenyér/zsemle + nyers zöldségek, saláta.

Egy marék olajos mag is jótékony hatású, de vigyázz, hogy ne ess túlzásokba.


Nehéz ételeket pl. tojást, sajtot, húst, hüvelyeseket nem javasolt reggelire fogyasztani, mert leterheli az emésztésedet.


A legjobbak a lassú felszívódású szénhidrátok reggelente, mert ezek adják a testednek az energiát.


Zabkása növényi tejekkel is kiváló.

2017. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, a tojás nem nehezen emészthető. Klasszikus reggeli alapanyag, nem véletlenül. Fogyókúrához is kiváló, ha kenyér helyett zöldségekkel esszük.
2017. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!