Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Főleg a nőtársaimtól kérdezem:...

Főleg a nőtársaimtól kérdezem: puffadtok és felfújódtok ki is? Mit éreztek ilyenkor és hogyan győzitek le?

Figyelt kérdés
Én sokszor puffadok és keresek valami teát, vagy egyéb egészséges kiegészítőt, amivel megoldhatom a problémát. Ilyenkor teltségérzés lesz úrrá rajtam és a hasam láthatóan megpuffad. Köszi az ötleteket:)

2017. jan. 25. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Megnő mindig a hasam a nap folyamán. De nem mondanám puffadásnak, nem érzem, hogy tele lennék, nincsenek gázok.

Ez kb. olyan 30 éves korom körül kezdődött. Előtte lapos volt a hasam egész nap.

Sokaktól hallom ugyanezt. És állítólag változókorban még rosszabb lesz.

2017. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, soha semmitől. Ha ez történne, megkeresném, mitől van ez s azt nem enném.

Illetve nem tudom, mit jelent ez, lehet, hogy az indokolatlan teltségérzet az? Akkor a túrónál ez van. Gyerekkorom óta nem eszem és kész.

Vannak ételek, amik kevésbé esnek jól, bár semmi különös bajt nem okoznak, csak érzem, hogy nem az a könnyed, energikus érzés van bennem evés után, azokat is elhagytam. Annyi mást lehet enni.

2017. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régebben én is állandóan puffadtam, leginkább a tejtermékektől.

Puffadást sok dolog okozhat, gyenge gyomorsav, rossz bélflóra, helytelen étkezési szokások, nem megfelelő étrend, gyógyszerek (főleg antibiotikum), de lehet komolyabb emésztési probléma, betegség is a háttérben.

Ajánlani tudom a következő teákat: kamilla, gyömbér, borsmenta, édeskömény, sőt köménymagból is főzhetsz teát. Az ételeidbe tegyél mindig valamilyen hozzá illő fűszert: kapor, babérlevél, köménymag, fahéj, szegfűszeg, oregánó. Van, akinek a bors, csípős paprika is nagyon jó.

Ha mindentől puffadsz, amit megeszel, csinálj 1-2 napos léböjtkúrát zöldséglevekkel, gyógyteákkal. Ez jó eséllyel kitakarítja belőled a lerakódott salakanyagot. Szedhetnél probiotikumot is pár hétig. Főzz húslevest, és egyél belőle minden nap egy tányérral, jó hatással van az emésztésre és a belekre. Nagyon rostos ételeket (tk. gabonák, hüvelyesek stb.) és tejtermékeket csak akkor egyél, ha már elmúlt a puffadás.

2017. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!