Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges vacsira a sima...

Egészséges vacsira a sima pirítós, szalámi meg koktélparadicsom?

Figyelt kérdés
2017. jan. 25. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az. Bár én a pirítóst megkenném egy ki zsírral vagy vajjal.
2017. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Fehér kenyér: szénhidrátbomba minimális tápanyagtartalommal és adalékanyagokkal.

Szalámi: hacsak nem valami jó házit veszel, hulladék hús + adalékanyagok.

Ebből egyedül a paradicsom egészséges.

2017. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a divat tanácsokra hallgatni. Ha jól esik, edd nyugodtan!
2017. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem divat, hanem egészségtudatosság.

Persze embere válogatja, mit hisz és mi esik neki jól. Én elég toleráns vagyok, kevés ételről hiszem, hogy az ördögtől való, maximum előnytelen, de ha jólesik, mértékkel nyugodtan eheti az, aki nem én vagyok.


A szaláminál számít a minőség, a paradicsom OK, amíg valaki nem autoimmun beteg, a pirítós nem valami előnyös, de attól még lehet szeretni. Nem kifejezetten egészséges, de csak ettől nem lesz beteg az ember.

2017. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Rozskenyérből, ugye? A szalámi házi? A paradicsom ok de én inkább ennék tükörtojást párolt spárgával és 1 szelet kenyérrel reggelire..
2017. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért ilyenkor a paradicsom sem valami jó szerintem. Nem éppen most van a szezonja.

Szalámi tényleg attól függ, hogy milyen.

A piritós nem épp egészséges, de ez egyéni tolerancia kérdése is.

2017. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az( üres zsír és szénhidrát) egyedül a paradicsom jó.
2017. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én a következőket tanácsolom:

- Estefelé ne nagyon egyél szénhidrátot, bár ha nagyon megkívánod egyél egy kis szelet teljes kiőrlésű kenyeret

- A szalámit helyettesítsd csirkemellsonkával, estére az kifejezetten jó, főleg akkor, ha olyat veszel aminek magas a hústartalma (magyarán ne a leggagyibbat). Ez fehérjében gazdag, amit a nap bármely szakában fogyaszthatsz.

- A paradicsom oké, igaz télen az nem az igazi, de még mindig jobb mintha majonézzel ennéd. Én a kígyóuborkát tanácsolnám inkább, annak nincs olyan "mű" íze még ilyenkor sem.


Ha van egy kis időd, nem gyors vacsorát akarsz összedobni:

- Sokkal egészségesebb viszont, ha estére nem fogyasztasz szénhidrátot. Estére a fehérje az, ami leginkább egészséges, ez pedig főleg a húsban található.

- Vegyél csirkemellet, azt pedig grillezd meg, esetleg süsd meg. Én a grillezést ajánlom, akkor ugyanis az a kis zsír is kisül belőle ami addig benne volt.


A csirkemell szerintem laktatóbb és fehérjedúsabb vacsora lenne, ha nem is minden este, heti 2-3 alkalommal teljesen rendben van.

Én ezzel a módszerrel étkeztem, 1 év alatt 25 kg-tól sikerült megszabadulnom. Bár nem tudom neked mi a célod, súlyfenntartás/fogyás/tömegnövelés, de szerintem a sok fehérje a titka mindennek. Izmosodsz is tőle, nem hizlal.


Remélem segítettem!:)

2017. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bármiféle hús előnytelen, de teljes értékű gabona és zöldség vagy gyümölcs megmenti.
2023. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!