Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez normális mennyiségű étel...

Ez normális mennyiségű étel egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Ma ezt ettem:

Reggeli:3 szelet puffasztott rizs, 1 tojásból rántotta paradicsommal, 1 narancs


Tízórai:

1 alma, 1 banán, 5 kocka tejcsoki


Ebéd:

Egy tányér lebbencsleves, fél tányér tökfőzelék, 2 db sajttal töltött pulykamell korong


Uzsonna: 5 db zabpelyhes keksz


Vacsora: egy nagy tányér pirított dara meggy mártással, 4 db töltött keksz


Ha még ma éhes leszek bekapok 1-2 kivit.

Ez nagyon sok étel?

Valaszaitokat előre is köszönöm:)


2017. jan. 25. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

16 évesen reggelire többet ettem nyáron... Tény és való, hogy rengeteget ettem, ez sok tinire jellemző, főleg a fiúkra, de ez engem nem zavart :)


Nem tűnik soknak, de persze a leírásból nem tudm, hogy ez hány kalória s mennyire van szükséged. Ez azért szór. Ha 190 centis vagy, izmos és igen aktív, akkor már a helyzet, mintha aprócska lennél s csak ülnél s akkor még az anyagcseréd sebessége nincs is a képben. Ezek sokkal fontosabbak, mint az életkor, ilyenkor már be szoktuk fejezni a fizikai fejlődést, azt hiszem. A fiúk még nem.

2017. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok.
2017. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tojásból nyugodtan ehetté volna kettöt is. Az alma ok, a banánt nem javallom a magas cukortartalma miatt...1 banánt eszel máris túllépted a napi gyümölcs adagot. Tökfőzelékből nyugodtan mehetett volna egy nagy tányérral főleg, ha francia habarással van csinlva. Ink mutatok egy másik étrendet ami jobb lehet.


Reggelire

1 csésze zöld tea + 1 pohár víz

Tükörtojás párolt spárgával, 1 szelet rozskenyérrel (a rozs jót tesz az emésztésnek)

Tízóraira

1 db narancs

Ebédre

Tökfőzelék pulykamellel (rendes pulykahusi)

Uzsonnára

Saláta nyers zöldségekből

Vacsorára

Ma láttam egy tök jó receptet - tonhallal töltött avokádó

Nem az étel sok csak nincs jól összeválogatva alapból a banán miatt megtelt a glikogén-raktárad, hát még a többi gyümölcs miatt..kevés a zöldség, sok a keksz, a dara, a csoki. Inkább azt mondanám, nem sok, hanem helytelen.

2017. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jan. 26. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!